Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda B: Internacional - UP Langreo 3-0 (0-0)

W spotkaniu 11. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 3 listopada, drużyna Internacionalu wygrała z UP Langreo 3-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Campo de Fútbol Municipal de Boadilla del Monte w Boadilli del Monte.

11. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-03 12:00 | Stadion: Campo de Fútbol Municipal de Boadilla del Monte | Arbiter: Rubén Eiriz Mata
Rufo 88'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Pedro Montero z UP Langreo. Była to 24. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Internacionalu w 53. minucie spotkania, gdy Alvar Herrero zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Internacionalu, strzelając kolejnego gola. W 57. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Aythami Perera.

W 58. minucie Aythami Perera został zmieniony przez Rufa. W 62. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Carlos Leto, Asier Gomes, a na ich miejsce weszli Pedro Montero, Jordi Marenyà. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Ernesten Lavsamba z zespołu gości.

Chwilę później trener Internacionalu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Juniora. Na boisko wszedł Noman Arkine, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 72. minucie Ander Gayoso został zmieniony przez Abla Bretonesa, co miało wzmocnić drużynę UP Langreo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cheviego na Arthura. W 85. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ernesten Lavsamba osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 70. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu na listę strzelców wpisał się Rufo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Alain Álvarez Menéndez
 53′ Álvaro Gonzalo Herrero Pecker
Ernesten Rubis Lavsamba70′ 85′
80′ Álvaro Martín Carmona
Jordi Marenyà Gumbau62′
71′ Luis Antonio Martínez Mateo
Pedro Montero Cascales24′ 62′
 57′ 58′ Aythami Perera García
Carlos Ramírez Gálvez62′
71′ Noman Arkine Marsó
Abel Bretones Cruz72′
80′ Arthur Renan Bonaldo
Asier Gomes Álvarez62′
Juan Martín Boselli Duque
Pablo Jesús Rodríguez Fernández
58′  88′ Rufino Familiar Sánchez
Jorge Méndez García

Zespół Internacionalu zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom UP Langreo przyznał dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.