Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda B: Coruxo FC - Real Club Celta de Vigo II 2-2 (0-1)

W pojedynku 11. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Coruxo zremisowała z Celta Vigo II 2-2 (0-1). Mecz odbył się na Campo do Vao w Vigo.

Alberto Solís 80'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań drużyna Coruxo wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Coruxo: Manu w 16. i Pablowi Crespowi w 19. minucie.

W tym czasie to zawodnicy Celta Vigo II otworzyli wynik. W 20. minucie z karnego bramkę zdobył Jacobo González.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Coruxo: Mateo Míguezowi w 32. i Davidowi Añónowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Celta Vigo II.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Celta Vigo II: Sergiowi Carreirze w 52. i Manu Farrandowi w 53. minucie.

Trzeba było trochę poczekać, aby Youssef Al Watani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Coruxo, strzelając gola w 57. minucie spotkania. W 65. minucie Dani Vega został zmieniony przez Gabriego Veigę.

W 68. minucie w zespole Celta Vigo II doszło do zmiany. Álvaro Ramón wszedł za Diego Pampína. A trener Coruxo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alassane'a Syllę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Diego Silva. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. Na 12 minut przed zakończeniem meczu arbiter przyznał kartkę Jacobowi Trigowi z Coruxo.

Piłkarze Celta Vigo II odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Alberto Solís.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w drużynie Coruxo doszło do zmiany. Kevin Mendoza wszedł za Davida Añóna. Chwilę później trener Celta Vigo II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Lautaro De León, a murawę opuścił Alberto Solís. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Celta Vigo II: Franowi Vieites'owi i Daniemu Molinie.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W doliczonej piątej minucie pojedynku wynik ustalił Borja Yebra.

Minutę później kartką został ukarany Jacobo González, zawodnik gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Francisco Barbosa Vieites90′
19′ Pablo Crespo González
Sergio Carreira Vilariño52′
16′ José Manuel Rodríguez Morgade
Manuel Farrando Stiepovich53′
Carlos Torrado Oubiña
Juan Antonio Ros Martínez
45′ 82′ David Añón González
Diego Varela Pampín68′
Antón de Vicente Adrio
Jacobo González Rodrigañez  20′ (k.) 90′
78′ Jacobo Trigo Pérez
Daniel Molina Orta90′
 90′ Borja Yebra González
Mohamed Aiman Moukhliss Agmir
 57′ Youssef Al Watani
Alberto Solís Gómez  80′ 84′
32′ Mateo Míguez Adán
Emmanuel Apeh
74′ Diego Silva Carrera
Miguel Fernández Rodríguez
82′ Kevin Mendoza Torres
Gabriel Veiga Novas65′
74′ Alassane Sylla
Lautaro De León Billar84′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po pięć żółtych kartek.

Jedenastka Coruxo w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.