Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda B: CD Don Benito - CD Badajoz 1-4 (0-0)

W spotkaniu 11. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 3 listopada, drużyna Don Benito przegrała z Badajozem 1-4 (0-0). Starcie odbyło się na Estadio Vicente Sanz.

Héber Pena 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Jedenastka Badajozu wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia ukarał kartką Gonzala, piłkarza Don Benito.

W 31. minucie Chris Ramos zastąpił Hébera Penę. W 38. minucie arbiter pokazał kartkę Pablowi Vázquezowi z drużyny gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Badajozu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 50. minucie Carlos Portero dał prowadzenie swojej jedenastce.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 51. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Carlosowi Porterowi i Gorce Santamaríi.

W 55. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Carlos Portero z Badajozu. W 59. minucie kartkę dostał José Artiles z Don Benito.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole Don Benito doszło do zmiany. Matheus Santana wszedł za Gonzala.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Badajozu w 74. minucie spotkania, gdy Álex Corredera zdobył trzecią bramkę. Między 77. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Don Benito: Jesús Sillero, Dani López, na ich miejsce weszli: Kofi Atta, Hêndrio. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gorki Santamaríi, Carlosa Portera zajęli: Jairo Morillas, Guzmán.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 83. minucie gola pocieszenia strzelił Matheus Santana.

Zawodnicy Badajozu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 90. minucie wynik na 1-4 podwyższył Héber Pena.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-4.

Enrique Pina Caballero
17′ 62′ Gonzalo Barroso Texeira
Sergio Maestre García
59′ José Manuel Artiles Romero
Carlos Portero Díaz  50′, 55′ 51′ 81′
79′ Daniel López Robles
Christopher Ramos de la Flor31′
79′ Jesús Sillero Martín
Traoré Djakaridja
79′ Kofi Amoako Atta
Héber Pena Picos31′  90′
62′  83′ Matheus Henrique Santana Ferreira
Daniel Lucas Segovia
79′ Hêndrio Araújo da Silva
Jairo Morillas Rivero77′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Badajozu, a w drugiej dwie. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.