Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda B: Atlético Levante UD - CD Castellón 0-2 (0-1)

3 listopada na Ciudad Deportiva de Buñol - Campo 1 w Buñol odbył się pojedynek 11. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Levante II i Castellónu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Castellónu 2-0.

11. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-03 12:00 | Stadion: Ciudad Deportiva de Buñol - Campo 1 | Arbiter: David Cambronero
Atlético Levante UD
CD Castellón
0
2
Jamelli 34'
Íñigo Muñoz 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Levante II wygrała aż sześć razy, zremisowała pięć, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Castellónu w 34. minucie spotkania, gdy Jamelli strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Castellónu.

Drugą połowę jedenastka Levante II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daniego Sandovala, Toniego Herrera weszli Ferni, Chuma. Trener Castellónu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Íñigo Muñoz, a murawę opuścił David Cubillas. Íñigo Muñoz bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Joan Monterde, piłkarz Levante II. W 80. minucie Jorge Fernández został zmieniony przez Javiego Serrę.

Zespół Levante II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Íñigo Muñoz.

W 81. minucie Pablo Martínez został zmieniony przez Giorgiego Kochorashvilego, co miało wzmocnić jedenastkę Levante II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Césara Díaza na Raúla Alcainę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Joseba Muguruza Bengoa
46′ Toni Herrero Oliva
Eneko Satrústegui Plano
Gonzalo Pereira Cejudo
Josep Calavera Espinach
Jesús José Bernal Villarig
Jorge Fernández Lucas80′
81′ Pablo Martínez Andrés
Rafael Gálvez Cerillo
Arturo Molina Tornero
Carles Salvador Vidal
71′ Joan Monterde Raygal
David Cubillas Peña68′
Javier Ontiveros Robles
César Díaz Martínez86′
46′ Daniel Sandoval Fernández
Marc Castells Ortega
46′ Rubén Fernández Serrano
Íñigo Muñoz Cuevas68′  80′
81′ Giorgi Kochorashvili
Javier Serra Arcos80′
Alejandro Cantero Sánchez
Raúl Toni Alcaina Fenollosa86′
46′ Rafael González Rodríguez
Jairo Cárcaba González

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Levante II przyznał jedną żółtą.