Liga hiszpańska - 11. kolejka Segunda B: Atlético Baleares - Real Oviedo Vetusta 3-1 (3-1)

3 listopada na Estadio Balear w Palmie de Majorce odbyło się spotkanie 11. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Atlético Baleares i Realu Oviedo Vetusta. Mecz zakończył się zwycięstwem Atlético Baleares 3-1.

Roberto Alarcón 39'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Atlético Baleares nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie bramkę zdobył Jorge Ortiz. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Między 29. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie Roberto Alarcón wyrównał wynik meczu z karnego. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Baleares w 41. minucie spotkania, gdy Tony Gabarre strzelił drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Prawie natychmiast Jordan Holsgrove wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Baleares, strzelając kolejnego gola w 42. minucie pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

W 57. minucie w jedenastce Realu Oviedo Vetusta doszło do zmiany. David Amez wszedł za Áleksa Sáncheza. W tej samej minucie za Víctora Villacañasa wszedł Vander.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Tony'emu Gabarre'owi i Jorge Mierowi. Chwilę później trener Realu Oviedo Vetusta postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Stevena. Na boisko wszedł Andre De Barr, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 74. minucie w drużynie Atlético Baleares doszło do zmiany. Alberto Gil wszedł za Davida Harę.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę obejrzał Alberto Gil z Atlético Baleares. W tej samej minucie trener Atlético Baleares postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł José García, a murawę opuścił Jordan Holsgrove. Od 81. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Atlético Baleares oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 81. minucie w jedenastce Atlético Baleares doszło do zmiany. Diego Cervero wszedł za Tony'ego Gabarre'a.

Tarsicio Aguado Arriazu
29′ José Gabriel Peris Sornosa
Pierre Cornud
Borja San Emeterio Díaz
José Antonio Martínez Alvárez82′
35′ Guillermo Juan Vallori Grimalt
Jorge Mier Martínez68′
74′ David Haro Iniesta
Alejandro Sánchez Antequera57′
 42′ 78′ Jordan Holsgrove
Roberto Alarcón González  39′ (k.)
 19′ Jorge Ortiz Mendoza
Ricardo Rodríguez Gil Carcedo
Marc Rovirola Moreno
Roberto Sierra Giménez
81′ Alberto Villapalos Muñoz
Steven Nicanor Prieto Morales69′
 41′ 68′ 81′ Antonio Gabarre Ballarín
Javier Cueto Suárez
78′ 90′ José Manuel García Maurin
Jerónimo Rodríguez Guemes
74′ 78′ Alberto Gil Barea
Andre Tjay De Barr69′
81′ Diego Cervero Otero
Marcelo Del Olmo Vázquez
Arturo Juan Rodríguez Pérez-Reverte
Vanderson Silva Teles57′

Drużyna Atlético Baleares zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Realu Oviedo Vetusta.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a w drugiej cztery. Piłkarze Realu Oviedo Vetusta otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.