Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda División: UD Las Palmas - Real Oviedo 1-2 (0-2)

W spotkaniu 10. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 31 października, zespół Las Palmas przegrał z Oviedo 1-2 (0-2). Mecz odbył się na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

10. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-31 18:15 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Arbiter: Miguel Ángel Ortiz Arias
Nahuel Leiva 19',21'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Las Palmas wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Christian Fernández z jedenastki gości. Była to 15. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Oviedo w 19. minucie spotkania, gdy Nahuel Leiva strzelił pierwszego gola.

Zespół Las Palmas ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W 21. minucie Nahuel Leiva ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2. Asystę zaliczył Juanjo Nieto.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Las Palmas rozpoczął w zmienionym składzie, za Enza Loiodice'a wszedł Benito Ramírez. Także drużyna Oviedo wyszła w zmienionym składzie, za Christiana Fernándeza wszedł Alejandro Arribas. W 48. minucie kartkę obejrzał Edgar González z Oviedo.

W 51. minucie karnego dla Oviedo nie wykorzystał Gustavo Blanco. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Carlosowi Hernándezowi, piłkarzowi gości. W 58. minucie Óscar Clemente został zastąpiony przez Claudia.

W 62. minucie kartkę dostał Álvaro Lemos z drużyny gospodarzy. Między 67. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Oviedo: Marco Sangalli, Nahuel Leiva, Gustavo Blanco, Borja Sánchez, na ich miejsce weszli: Viti Rozada, Javi Mier, Samuel Obeng, Cedric Teguia. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Álvara Lemosa, Sergia Araúja, Roberta Gonzáleza zajęli: Éric Curbelo, Pietro Iemmello, Maikel Mesa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Álex Suárez. Przy zdobyciu bramki pomagał Benito Ramírez.

W 89. minucie kartką został ukarany Javi Mier, zawodnik Oviedo. Jedenastce Las Palmas zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Oviedo.

Joan Femenías del Salto
62′ 67′ Álvaro Lemos Collazo
Juan José Nieto Zarzoso
 88′ José Alejandro Suárez Suárez
Edgar González Estrada48′
68′ Roberto González Bayón
Marco Sangalli Fuentes71′
58′ Óscar Clemente Mues
Borja Sánchez Laborde86′
46′ Enzo Loiodice
Sergio Tejera Rodríguez
Kirian Rodríguez Concepción
Gustavo Ezequiel Blanco Leschuk 51′ (k.) 80′
67′ Sergio Ezequiel Araújo
Matías Nahuel Leiva Esquivel  19′, 21′ 80′
Alejandro Domínguez Romero
Gabriel Nascimento Resende Brazão
Tomás Cardona
José María Angresola Jiménez
67′ Éric Curbelo de la Fe
Javier Mier Martínez80′ 89′
68′ Maikel Mesa Piñero
Ricardo Rodríguez Gil Carcedo
46′ Benito Ramírez del Toro
Jaime Suárez Juesas
Eduardo David Espiau Hernández
Rafael Sebastián Mújica García
67′ Pietro Iemmello
Samuel Obeng Gyabaa80′
58′ Claudio Mendes Vicente
Cedric Wilfried Teguia Noubi86′

Przewaga zespołu Las Palmas w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze Las Palmas obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.