Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda División: FC Cartagena - Albacete Balompié 3-1 (3-0)

W spotkaniu 10. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 31 października, drużyna Cartagenej wygrała z Realem Betis 3-1 (3-0). Mecz odbył się na Estadio Municipal Cartagonova. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w Cartagenej.

10. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-10-31 16:00 | Stadion: Estadio Municipal Cartagonova | Arbiter: Álvaro Moreno Aragón
Liberto Beltrán 66'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cartagenej w ósmej minucie spotkania, gdy Rubén Castro strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Elady Zorrilla.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Real Betis: Álvarowi Jiménezowi w 26. i Eddemu Pascualowi w 31. minucie.

Zespół Realu Betis ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył David Andújar. Asystę zanotował Álex Gallar.

Niedługo później Rubén Castro wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cartagenej, strzelając kolejnego gola w 41. minucie pojedynku. Asystę przy bramce ponownie zanotował Álex Gallar.

Na drugą połowę zespół Realu Betis wyszedł w zmienionym składzie, za Frana Garcíę, Eddego Pascuala weszli Manu Fuster, Ortuño. Między 57. a 64. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Realu Betis i jedną drużynie przeciwnej.

W 66. minucie Alberto Benito został zastąpiony przez Liberta Beltrána. W tej samej minucie trener Realu Betis postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Chema Núñez, a murawę opuścił Álvaro Peña. W tej samej minucie w drużynie Cartagenej doszło do zmiany. Sergio Aguza wszedł za Nacha Gila.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wynik ustalił Liberto Beltrán. Bramka padła po podaniu Pape'a Diamanki.

W 86. minucie kartkę obejrzał Adalberto Carrasquilla z Cartagenej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Alberto Benito Correa66′
 32′ David Andújar Jiménez
Ivan Kecojević
Jean-Pierre Patrick Rhyner
Flavien-Enzo Boyomo
64′ Alberto de la Bella Madureño
Francisco García Solsona46′
Pablo Clavería Herráiz
Pape Maly Diamanka88′
75′ Alejandro Gallar Falguera
Álvaro José Jiménez Guerrero26′
86′ 90′ Adalberto Eliécer Carrasquilla Alcázar
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov31′ 46′
66′ Ignacio Gil de Pareja Vicent
Álvaro Peña Herrero57′ 66′
 8′, 41′ 90′ Rubén Castro Martín
Nahuel Arroyo Mazorra88′
66′ Sergio Aguza Santiago
Liberto Luis Beltrán Martínez66′  66′
90′ Miguel Ángel Cordero Sánchez
David Del Pozo Guillén
90′ José Antonio García Rabasco
Manuel Fuster Lázaro46′
Kleandro Lleshi
Javier Navarro Rodríguez
Sergio Lozano Lluch
José Manuel Núñez Martín66′
75′ Alberto Cayarga Fernández
Alfredo Ortuño Martínez46′

Samuel Vazquez Diaz

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Cartagenej, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery.

Jedenastka Cartagenej w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.