Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: Villarrubia - Real Linese 2-3 (0-3)

26 października na Campo Nuevo Municipal w Villarrubii de losie Ojos odbył się pojedynek 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Villarrubii i Realu Linese. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Realu Linese 3-2.

Pito Camacho 42'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Realu Linese otworzyli wynik. W 17. minucie Dopi dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 32. minucie sędzia pokazał kartkę Juliowi de Dios z Villarrubii.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Linese w 33. minucie spotkania, gdy Manu Molina zdobył z karnego drugą bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Álvaro Vega, zawodnik Realu Linese.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 42. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Pito Camacho. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Zawodnicy Villarrubii szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Toni Seoane.

Chwilę później trener Realu Linese postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Javi Forján, a murawę opuścił Pito Camacho. W 58. minucie kartkę obejrzał Nando Copete z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie Álvaro Vega został zmieniony przez Sergia Rodrígueza.

Na 10 minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Sergio Rodríguez, piłkarz gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nando Copete wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarrubii, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie spotkania. Od 85. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 90. minucie w drużynie Realu Linese doszło do zmiany. Bakr Abdellaoui wszedł za Dopiego. Zespołowi Villarrubii zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Realu Linese.

Fabrizio Danese
89′ Víctor Juan Algisí
Tomás Sánchez Mesa
74′ Carlos Martínez García
Jordan Sánchez Valera85′
Sergio Arribas Blázquez
Álvaro Vega Suárez36′ 58′
32′ 61′ Julio Jesús de Dios Moreno
Haritz Albisua Laskurain
74′ Javier González Mora
Abdaoul Bandaogo
 50′ 90′ Antonio Jesús Seoane Ochoa
Manuel Antonio Molina Valero  33′ (k.)
 81′ 58′ Fernando Copete Vallina
Bakr Sadiq Abdellaoui90′
74′ Francisco Javier Cortés Montoro
Javier Alejandro Forján Gutiérrez55′
Pablo Jiménez Hernández
Jesús Fosela Sierra
61′ 86′ José Alberto Moreno Martínez
Faites Prévu Kaya Makosso
74′ 85′ Francisco José Fernández González
José María Marín Criado

Arbiter pokazał sześć żółtych kartek zawodnikom Villarrubii, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.