Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: Valencia CF Mestalla - AE Prat 1-2 (0-1)

27 października na Estadio Antonio Puchades w Paternej odbyło się starcie 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Valencii CF II i Pratu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pratu 2-1.

Álex Plà 60'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Valencii CF II wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Andreu Guiu z drużyny gości. Była to 34. minuta meczu.

Pod koniec pierwszej połowy zawodnicy Pratu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Dani Argilaga.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pratu.

Drugą połowę jedenastka Valencii CF II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Yunusa Musaha wszedł Alfred Planas. Także w drużynie Pratu w czasie przerwy zaszły zmiany, za Salvę Torreño wszedł Héctor Rodríguez. W 59. minucie Koba Koindredi zastąpił Adriána Gómeza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pratu w 60. minucie spotkania, gdy Álex Plà strzelił drugiego gola. W 62. minucie arbiter przyznał kartkę Javiemu Jiménezowi z Valencii CF II.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Pratu doszło do zmiany. Guzmán wszedł za Andreu Guiu.

Zawodnicy Valencii CF II szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 66. minucie wynik ustalił Sergio Moreno. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Valencii CF II doszło do zmiany. Carlos Pérez wszedł za Carlosa Gonzáleza. A kibice Pratu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Toniego Larrosę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Adri Arjona. W 88. minucie sędzia ukarał kartką Héctora Rodrígueza, zawodnika Pratu.

Zespołowi Valencii CF II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Pratu.

David Cárdenas Trías
62′ Javier Jiménez García
Daniel Argilaga Dauder  45′
59′ Koba Lein Koindredi
Adrià Arjona Marín82′
46′ Yunus Dimoara Musah
Alexandre Plà Peguero  60′
71′ Francisco Carlos González Cabrera
Gerard Puigoriol Arnaus
 66′ Sergio Moreno Martínez
Héctor Rodríguez Ramos46′ 88′
59′ Adrián Gómez Ramírez
Carlos Guzmán Prados65′
71′ Carlos Pérez Sánchez
Antoni Larrosa García82′
46′ Alfred Planas Moya
Jordi Oribe Manzano
Pablo Jiménez García
Pedro Bravo Ponce
Noha Ndombasi Nlandu
Mohamed Chabboura Houh

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Pratu przyznał dwie.