Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: UE Olot - Club Gimnastic de Tarragona 2-1 (1-1)

27 października na Camp Municipal d'Olot odbyło się starcie 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami UE Olot i Tarragony. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem UE Olot 2-1.

Pedro Martín 39'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Zespół Tarragony wygrał aż pięć razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy UE Olot nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Héctor Simón.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom UE Olot: Nataliowi w 30. i Lluísowi Asparowi w 34. minucie.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 39. minucie gola wyrównującego strzelił Pedro Martín.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Tarragony postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Romaina Habrana i na pole gry wprowadził napastnika Sergia Montera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Natalio zastąpił Xumetrę.

W tej samej minucie Lluís Aspar został zmieniony przez Pedro Del Campo, co miało wzmocnić jedenastkę UE Olot. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Martína na Lola. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę Javierowi Bonilli z drużyny gości.

Zawodnicy UE Olot w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 78. minucie Carles Mas dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Między 81. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 81. minucie w jedenastce UE Olot doszło do zmiany. Vivancos wszedł za Eloiego Amagata. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-1.

Bernabé Barragán Maestre
34′ 67′ Lluís Aspar Mayà
Javier Bonilla Sevillano75′
Alan Baró Calabuig
Bruno Caldini Perone
Josep María Chavarría Pérez
Juan Rodríguez Martínez
 78′ Carles Mas Bacardit
Pol Valentín Sancho
81′ Jordi Masó Ribas
Roger Brugué Ayguadé
81′ Eloi Amagat Arimany
David Goldar Gómez
 12′ Héctor Simón Escudero
Romain Jacques Habran67′
José Antonio Soler Durá
Damián Ezequiel Petcoff Kailer
Kilian Grant Carvalheira
Pol Ballesteros Ferrer82′
30′ 67′ Natalio Lorenzo Poquet
Pedro José Martín Moreno  39′ 72′
Marc Vito Brezmes
Cheikh Kane Sarr
José Antonio Martínez Cervera
Carlos Albarrán Sanz
67′ Pedro Del Campo González
Jorge Carreón Negrete
81′ Albert Vivancos Roig
Víctor Martínez Manrique
67′ 86′ Jordi Xumetra Feliu
. Lolo72′
Carlos Javier Polo Jiménez
Joel Marín Lasso
Álvaro Salinas García
Sergio Montero Ortiz67′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna UE Olot w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.