Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: UE Cornellà - Hércules Alicante 0-1 (0-1)

W starciu 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 27 października, zespół UE Cornellà przegrał z Hércules'em 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Campo Nuevo Municipal de Cornella w Cornelli de Llobregat.

10. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-27 18:00 | Stadion: Campo Nuevo Municipal de Cornella | Arbiter: Carlos Aranda
UE Cornellà
Hércules Alicante
0
1
J. Mejía 12'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Hércules'u wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hércules'u w 12. minucie spotkania, gdy Jonathan Mejía zdobył pierwszą bramkę.

Między 20. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hércules'u.

W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Víctorowi Olmedzie z zespołu gości. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Hércules'u doszło do zmiany. Benja wszedł za Jonathana Mejíę.

Trener UE Cornellà postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Cristiana Péreza i na pole gry wprowadził napastnika Carlosa Esteve'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 72. minucie Yeray González został zmieniony przez Jaime Alvarada. W 76. minucie Mario Robles został zmieniony przez Lobata, a za Óscara Pratsa wszedł na boisko Juan Becerra, co miało wzmocnić zespół UE Cornellà. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Borję Giner na Mohamady'ego Traorégo.

W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Óscara Pratsa z UE Cornellà, a w 87. minucie Jaime Alvarada z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Pablo Íñiguez de Heredia Larraz
20′ Álvaro Moreno Sabater
Rubén Molina Selva
65′ Cristian Pérez Acebes
Víctor Olmedo Sellès53′
86′ 86′ Óscar Prats Catalá
Álvaro Pérez Durán
76′ Mario Robles Domínguez
José Solbes Jordà
76′ Cristian Lobato Villegas
Alejandro Alfaro
Fernando Pina Aparicio
Jaime Alberto Alvarado Hoyos72′ 87′
Ramón Riego García
Diego Benito Rey
86′ Juan Camilo Becerra Maya
Benjamin Martinez Martinez60′
65′ Carlos Esteve Rodríguez
Mohamady Traoré Diarra86′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.