Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: UD Logroñés - Real Unión Club de Irún 3-2 (2-2)

26 października na Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas w Logroño odbyło się spotkanie 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Logronés i Realu Union. Mecz zakończył się zwycięstwem Logronés 3-2.

10. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-26 19:00 | Stadion: Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas | Arbiter: Alberto González
Yoel Sola 43'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć jedenastka Logronés wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Logronés w trzeciej minucie spotkania, gdy Ñoño zdobył pierwszą bramkę. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę obejrzał Iñaki z Logronés.

Zawodnicy Realu Union nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W dziewiątej minucie bramkę wyrównującą zdobył Jorge Galán.

Już na początku meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Rayco García.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał kartką Ekhiego Senara, piłkarza Realu Union.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 43. minucie Yoel Sola wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 51. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ñoña z Logronés, a w 59. minucie Álvara Télisa z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Logronés przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie wynik ustalił Iñaki.

W 61. minucie za Rayca Garcíę wszedł Ander Vitoria. W 63. minucie w zespole Logronés doszło do zmiany. Jaime Sierra wszedł za Roniego. Po chwili trener Realu Union postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Mikel Orbegozo, a murawę opuścił Yoel Sola.

W 72. minucie kartką został ukarany Xabi Cárdenas, piłkarz gości. Chwilę później trener Logronés postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ñoña wszedł Jaime Paredes, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Na sześć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Mikelowi Azkoitiemu z drużyny gości.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-2.

Daniel Estrada Agirrezablaga
 60′ 7′ Iñaki Sáenz Arenzana
Alain Eizmendi Blanco83′
 3′ 51′ 75′ Antonio Manuel Asencio Rodríguez
Asier Etxaburu Diz
 14′ 61′ Rayco García Dauta
Yoel Sola Cariñanos  43′ 70′
63′ David González Gómez
Jorge Galán Anaut  9′
Pablo Fid Martín
Patrick Gilmar Sequeira Mejías
75′ Jaime Paredes Martín
Endika Galarza Goicoechea
Javier Álamo Cruz
Aitor Aranzabe Etxabe80′
63′ Jaime Sierra Mateos
Eneko Eizmendi Blanco83′
Ousama Siddiki
Gorka Larrucea Arrien
Víctor José Socorro Quintana
Senga Nicolás Kata Martínez
61′ Ander Vitoria Agirre
Mikel Orbegozo Orbegozo70′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.