Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: SD Leioa - Salamanca CF UDS 2-1 (2-0)

26 października na Estadio Sarriena odbył się pojedynek 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Leioa i Salamanki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Leioa 2-1.

Edu Ubis 83'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Leioa otworzyli wynik. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Mikel Pradera. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 18. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leioa w 45. minucie spotkania, gdy Mikel Pradera strzelił drugiego gola.

Drugą połowę zespół Salamanki rozpoczął w zmienionym składzie, za Fernanda Monarreza, Alexandru Țîrleę weszli Sergio Molina, Rafa Mella. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Rafę Mellę z Salamanki, a w 61. minucie Marca Baró z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Francisco Medina zastąpił Giovanniego. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Leioa doszło do zmiany. Raly wszedł za Marca Baró. Chwilę później trener Leioa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Chris, a murawę opuścił Mikel Pradera. W 83. minucie wynik ustalił z karnego Edu Ubis.

Od 89. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Leioa. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Daniel Sotres Castañeda
61′ 69′ Marc Baró Ortiz
Kristian Omar Álvarez Nuño41′
90′ Koldo Berasaluze Ibarzábal
Adrián Crespo Sánchez
Íñigo Ibargoien Azkarate
Borja López i Hinojosa
18′ Mikel Juaristi Ariznabarreta
Francisco Javier Medina Lozano61′
Aitor Morcillo Bea
Steve Aldo One
90′ Jon Koldo Iruarrizaga Arteche
Jehu Beezye Chiapas Pérez
Jon Madrazo Gutiérrez
Alexandru Mircea Țîrlea46′
89′ Alain Ribeiro De Aguiar
Antonio Luis Díaz Sánchez
 17′, 45′ 74′ Mikel Pradera Belar
Javier Carpio Martín
74′ Christian Guijarro Monasterio
Ulises Torres Méndez
69′ Raly Selson Cabral de Barros
Sergio Molina Beloqui46′

Alejandro Altube Suárez

Rafael Mella Ferreiro46′ 48′

Giovanni Jesús Navarro Solé61′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Piłkarze Salamanki obejrzeli dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół Leioa w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.