Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: Real Sociedad II - Calahorra 2-0 (0-0)

26 października na Estadio Zubieta XXI w Lasarte-Orii odbyło się starcie 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Realu Sociedad II i Calahorry. Mecz zakończył się zwycięstwem Realu Sociedad II 2-0.

Ander El Haddadi 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Realu Sociedad II wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut jedenastka Realu Sociedad II zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Calahorry była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ander Gorostidi z Realu Sociedad II. Była to 30. minuta pojedynku.

W 51. minucie kartką został ukarany Kamal, piłkarz Calahorry. W 56. minucie za Sergia Parlę wszedł Adrien Goñi.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 61. minucie, w drużynie Realu Sociedad II za Unaiego Veigi wszedł Garrido, a w jedenastce Calahorry Alberto Morgado zmienił Sita Barrerę.

Bramkarz Calahorry wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Julen Lobete. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 71. minucie Cristian Márquez został zmieniony przez Fernanda Carralera, co miało wzmocnić drużynę Calahorry. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Julena Lobete'a na Aritza Aldasorę w 74. minucie oraz Naïsa Djouahrę na Andera El Haddadiego w tej samej minucie. W 73. minucie sędzia przyznał kartkę Adrienowi Goñiemu z zespołu gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Ander El Haddadi.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Yasim Iribarren Es-snibi
90′ Naïs Djouahra
Cristian Márquez Sánchez71′
30′ Ander Gorostidi García
Alberto Morgado Liberal61′
Ekaitz Jiménez Astigarraga
Sergio Parla García56′
Martín Zubimendi Ibáñez
Joan Rojas Castilla
 69′ 74′ Julen Lobete Cienfuegos
Jorge Fernández Pérez
Zourdine Mouhemed Thior
Mohamed Kamal Abdeselam El Hamdi51′
61′ Unai Veiga González
Jon Echaide Sola
74′ Aritz Aldasoro Sarriegi
Sergio Benito de Pablo
90′  90′ Ander El Haddaddi Arrillaga
Fernando Miguel Carralero García71′
61′ Daniel Garrido Peña
Adrien Goñi Cariñanos56′ 73′
Jon Ander Olasagasti Imizcoz
Ignacio Díaz Barragán

Drużyna Realu Sociedad II była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie. Wyjątkowa nieporadność napastników Calahorry była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Calahorry przyznał dwie.