Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: Marino Luanco - Las Palmas II 1-0 (0-0)

W spotkaniu 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 27 października, drużyna Marino Luanco wygrała z Las Palmas II 1-0 (0-0). Mecz odbył się na Estadi Municipal de Miramar.

10. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-27 12:00 | Stadion: Estadi Municipal de Miramar | Arbiter: Miguel Ferrol
Club Marino de Luanco
UD Las Palmas Atlético
1
0
Álex Arias 65'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Las Palmas II wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Juan Rodríguez z Las Palmas II. Była to 40. minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Trener Las Palmas II postanowił zagrać agresywniej. W 54. minucie zmienił pomocnika Pabla Hara i na pole gry wprowadził napastnika Marę, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Po chwili trener Marino Luanco postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Mathe, a murawę opuścił Álex Boedo.

W tej samej minucie Rober Mañas został zastąpiony przez Diego Martíneza.

Dopiero w drugiej połowie Álex Arias wywołał eksplozję radości wśród kibiców Marino Luanco, zdobywając bramkę w 65. minucie pojedynku. Między 71. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Las Palmas II.

W 71. minucie Jesús Fortes został zmieniony przez Toniego Segurę, co miało wzmocnić jedenastkę Las Palmas II. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cheikha Mboupa na Borję Álvareza w 81. minucie oraz Luisa Morána na Davida Gonzáleza w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

Gorka Garai Asla
 65′ Alejandro Miguel Arias De Haro
Alberto Reina Campos
Iván Fernández Álvarez
Juan Rodríguez Alonso40′
90′ Luis Morán Sánchez
Joel Del Pino Lorenzo Gil
César Suárez García
Pablo Haro Hernanz54′
63′ Alejandro Boedo Varela
David Herrera Serrano
81′ Cheikh Mboup Saha
Roberto Nuñez Mañas63′
Jesús Grana Zamora
Jaylan Ernest Hankins
81′ Borja Fernández Álvarez
Manuel Jesús Alemán Vélez
Mikel Busto Gallardo
Luis García Martínez
Abraham Ferreres Laviada
Diego Martínez Hernández63′ 71′
90′ David González Díaz
Antonio Segura González71′ 89′
Miguel Ángel Junco Martínez
Juan Fernández Santiago54′
63′ Matheus Eronildo dos Santos Galdino
Jurgen Méndez Suárez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Las Palmas II przyznał cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.