Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: Córdoba CF - San Fernando CD 1-0 (1-0)

W spotkaniu 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 27 października, jedenastka Córdoby wygrała z San Fernando 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Nuevo Arcángel.

Zelu 6'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedynego gola meczu strzelił Zelu dla drużyny Córdoby. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Córdoby.

Między 50. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 69. minucie Alexandro Toscano zastąpił Brunona Herrera.

W 72. minucie kartkę obejrzał Omar Perdomo z jedenastki gości. Trener Córdoby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Antonia Moyana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Zelu. Po chwili trener San Fernando postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Jorge García, a murawę opuścił Fernando Pumar.

W 82. minucie De Cuevas został zmieniony przez Sebasa Moyana, a za Gabriela Novaesa wszedł na boisko Juanto, co miało wzmocnić zespół Córdoby. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raúla Palmę na Tomása Attisa. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Córdoba: Fernández w 84. i Sebasowi Moyanowi w 90. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Manuel Guerrero Sánchez
84′ José Manuel Fernández Reyes
Fernando Pumar Prieto50′ 78′
Raúl Miguel Cámara
Gabriel Jesús Ramos Acevedo
Fernando Román Álvarez
Raúl Palma Lozano88′
82′ Miguel Ángel De las Cuevas Barberá
Pedro Ríos Maestre
62′ Imanol García Lugea
Hugo Rodríguez Romero
 6′ 72′ José Luis García Pérez
Alexandro Daniel Toscano Llordal61′ 69′
Owusu Kwabena
Francisco Jesús Ferrón Ruiz
84′ Gabriel Novaes Fernandes
Antonio José Oca Contreras
72′ Antonio Moyano Carrasquilla
Jorge Luis García Salmón78′
82′ 90′ Francisco Sebastián Moyano Jiménez
Bruno Herrero Arias69′
84′ Juan Tomás Ortuño Martínez
Tomás Adriel Attis88′

Przewaga jedenastki San Fernando w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.