Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: Celta Vigo II - Pontevedra 1-2 (1-0)

26 października na Campo de Fútbol Municipal de Barreiro odbyło się starcie 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Celta Vigo II i Pontevedry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Pontevedry 2-1.

10. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-26 16:30 | Stadion: Campo de Fútbol Municipal de Barreiro | Arbiter: Jerónimo Montes
José Rivera 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań jedenastka Pontevedry wygrała 12 razy i zanotowała siedem porażek oraz sześć remisów.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Celta Vigo II w 31. minucie spotkania, gdy Emmanuel Apeh strzelił pierwszego gola.

W 34. minucie za Pola Buesę wszedł Santi Figueroa. W 35. minucie kartkę dostał Emmanuel Apeh z Celta Vigo II. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Celta Vigo II.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Yawa Yeboaha z Celta Vigo II, a w 64. minucie Jaouada Errajego z drużyny przeciwnej. W 59. minucie w drużynie Celta Vigo II doszło do zmiany. Dani Vega wszedł za Yawa Yeboaha.

Trener Pontevedry postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Pedro Vázqueza i na pole gry wprowadził napastnika Javiego Pazos, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Chwilę później trener Celta Vigo II postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Emmanuela Apeha. Na boisko wszedł Lautaro De León, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 75. minucie w drużynie Celta Vigo II doszło do zmiany. David Álvarez wszedł za Alberta Solísa.

Zawodnicy Pontevedry w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie Santi Figueroa wyrównał wynik meczu.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Pontevedry doszło do zmiany. José Rivera wszedł za Uzochukwu Adighibe'a.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Pontevedry przyniosły efekt bramkowy. W 89. minucie wynik ustalił José Rivera.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Pedro Vázquez Viñas68′
75′ Alberto Solís Gómez
Uzochukwu Ogumka Adighibe81′
 31′ 35′ 69′ Emmanuel Apeh
Álvaro Bustos Sandoval
58′ 59′ Yaw Yeboah
Álvaro Pancracio Naveira López
75′ David Álvarez Pazó
Alfredo Antonio Mejía Escobar
Miguel Fernández Rodríguez
Antonio Vázquez González
69′ Lautaro De León Billar
Javier Pazos Rosales68′
59′ Daniel Vega Cintas
José Benigno Rivera Valenzuela81′  89′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Pontevedry przyznał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.