Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: CD Izarra - CD Tudelano 1-0 (1-0)

W meczu 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 27 października, zespół Izarry zwyciężył z Tudelano 1-0 (1-0). Starcie odbyło się na Estadio Merkatondoa w Estelli.

Toni García 44'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków drużyna Tudelano wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 17. a 23. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Izarry i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Izarry w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Toni García.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Izarry.

Trener Tudelano postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Davida Sotę i na pole gry wprowadził napastnika Kolda Obietę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 65. minucie arbiter pokazał kartkę Toniemu Garcíi, piłkarzowi Izarry.

W 67. minucie za Adriána Socorra wszedł Edson Torres. Między 77. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 77. minucie Fernando Delgado został zmieniony przez Iñakiego Jiméneza, co miało wzmocnić zespół Tudelano. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Valda na Borję Encadę oraz Mikela Yoldiego na Juanlu Cisnerosa.

Po chwili trener Izarry postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Toniego Garcíę wszedł Pablo Ruiz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły gole.

Mikel Pagola Biurrum
17′ Jorge Adán Beltrán
Luis Alejandro Olivas Salcedo
 44′ 65′ 87′ Antonio García Montero
Miguel Díaz Montes86′
77′ Alejandro Hinojosa Costela
Ángel Gregorio López Solórzano
23′ 79′ Valmiro Lópes Rocha
Diego Royo Arellano
Roberto López Esquiroz
David Soto Ruiz60′
Gorka Laborda García
Adrián Jesús Socorro Méndez67′
82′ Mikel Yoldi Aizagar
Unai Zamorano Arri
87′ Pablo Ruiz Villaverde
José Ignacio Jiménez España77′
Raúl Almagro Mora
David Lázaro Alonso
82′ Juan Luis Cisneros Alfaro
Edson Enrique Torres Ulloa67′ 78′
79′ Borja Encada Pérez
Koldo Obieta Alberdi60′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Izarry, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.