Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: CD Guijuelo - CA Osasuna Promesas 1-2 (0-0)

W spotkaniu 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 27 października, zespół Guijuelo przegrał z Osasuną 1-2 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Municipal de Guijuelo.

10. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-27 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de Guijuelo | Arbiter: Manuel González del Campo
Oier Calvillo 81'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć jedenastka Osasuny wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Osasuna: Marcosowi Mendesowi w 25. i Javiemu Martínezowi w 35. minucie.

W 59. minucie Marcos Mendes zastąpił Jonathana Gonzáleza. W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy : Cristóbal Gil, Pepe Carmona, a na ich miejsce weszli Luis Lara, Yassin Fékir.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Osasuny w 63. minucie spotkania, gdy José Hualde zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 67. minucie w zespole Guijuelo doszło do zmiany. Dani Hernández wszedł za Răzvana Ochiroşiego.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Cristóbal Gil z Guijuelo. Po chwili trener Osasuny postanowił wzmocnić linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego José Hualdego. Na boisko wszedł Aimar Oroz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Osasuny, strzelając kolejnego gola. W 81. minucie na listę strzelców wpisał się Oier Calvillo.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Osasuny doszło do zmiany. Adrián Aranguren wszedł za Javiego Martíneza.

Mimo że drużyna gospodarzy nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 98 ataków oddała tylko jeden celny strzał, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 87. minucie wynik ustalił Pepe Carmona.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej drugiej minucie pojedynku, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Barberze i Jesús Muñozowi. Zespołowi Guijuelo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Osasuny.

Iker Berruezo Lizarbe
90′ Jesús Francisco Muñoz Ruiz
Endika Irigoyen Bravo
67′ Răzvan Iulian Ochiroşii
José Javier Hualde Zaratiegui  63′ (k.) 80′
63′ Luis Lara Roa
Javier Martínez Calvo35′ 84′
63′ Yassin Fékir
Iván Martínez Gonzálvez90′
Daniel Sikorski
Marcos Ambrosio Mendes Singa25′ 59′
Guillermo Vallejo Delgado
Pablo Valencia García
67′ Daniel Hernández Cabeza
Gorka Jiménez García
63′  87′ José Carmona Rodríguez
Adrián Aranguren Ollo84′
Carlos Rubén Esteban Rodríguez
Samuel Goñi Adrián
63′ 70′ Cristóbal Gil Martín
Aimar Oroz Huarte80′
Edward Orlando Bolaños Angulo
Jonathan González Crespo59′
Cristian Dieste Barrajón
Elur Meoqui Martínez De Icaya

Zawodnicy Guijuelo dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.