Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: CD Castellón - Villarreal CF II 1-2 (0-1)

W spotkaniu 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 27 października, drużyna Castellónu przegrała z Villarrealem II 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Nou Estadi Castalia w Castellón de la Planej.

Álex Millán 80'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie żółtą kartką został ukarany Álvaro Campos, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Villarrealu II w 24. minucie spotkania, gdy Simón Moreno zdobył pierwszą bramkę. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 25. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gości. W drugiej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Goyo Medina z zespołu Villarrealu II i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 30. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Villarrealu II.

Trener Castellónu postanowił zagrać agresywniej. W 48. minucie zmienił obrońcę Verdésa i na pole gry wprowadził napastnika Alfreda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Josepowi Calaverze z zespołu gospodarzy.

W 61. minucie za Javiego Serrę wszedł Íñigo Muñoz. W 64. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Pepe Castañowi z Villarrealu II. W 65. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Joseba Muguruza.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Diego Lázarowi, piłkarzowi Villarrealu II. Pepe Castaño z Villarrealu II w tej samej minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 64. minucie. Po chwili trener Villarrealu II postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Simóna Morena. Na boisko wszedł Diego Collado, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 75. minucie w drużynie Villarrealu II doszło do zmiany. Álex Millán wszedł za Edu Espiaua.

Niedługo później Álex Millán wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarrealu II, zdobywając kolejną bramkę w 80. minucie pojedynku. W 81. minucie Josep Calavera został zmieniony przez Jaira Cárcabę, co miało wzmocnić zespół Castellónu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Áleksa Baenę na Ivána Morantego.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia arbiter ukarał żółtą kartką Jamellego, zawodnika gospodarzy. W piątej minucie doliczonego czasu gry czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Diego Lázaro, osłabiając drużynę Villarrealu II. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 70. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Moreno
16′ Álvaro Campos Estellés
Diego Licinio Lázaro Fuoli70′ 90′
Víctor García Marín
Ramón Bueno Gonzalbo40′
 65′ (k.) Joseba Muguruza Bengoa
José Castaño Muñoz64′ 70′
Eneko Satrústegui Plano
Sofian Chakla
48′ Héctor Verdés Ortega
Miguel Ángel Leal Díaz
49′ 81′ Josep Calavera Espinach
Gregorio Medina Pacheco30′ 45′
Carles Salvador Vidal
Alejandro Baena Rodríguez41′ 83′
61′ Javier Serra Arcos
Sergio Lozano Lluch
David Cubillas Peña
Iván Martín Núñez
César Díaz Martínez
Eduardo David Espiau Hernández25′ 75′
87′ Rubén Díez Adán
Juan Cruz Agüero Núñez
61′ Íñigo Muñoz Cuevas
Iván Morante Ruiz83′
Pablo Carmelo Roig Burgui
Daniel Villanueva Rivas
81′ Jairo Cárcaba González
Diego Collado Raya74′
48′ Alfredo Gutiérrez Carrillo
Alejandro Millán Iranzo75′  80′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Villarrealu II, który potrzebował tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia pokazał sześć żółtych kartek i trzy czerwone piłkarzom Villarrealu II, a zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.