Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: Burgos CF - SD Amorebieta 1-2 (0-0)

27 października na Estadio Municipal de El Plantío odbyło się spotkanie 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Burgosu i Amorebiety. Starcie zakończyło się zwycięstwem Amorebiety 2-1.

10. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-27 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de El Plantío | Arbiter: Álvaro López
Ekain Zenitagoia 50'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Amorebiety wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna Burgosu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Carlosowi Indianowi, zawodnikowi gospodarzy. W 49. minucie Donovan Wilson został zmieniony przez Tochégo.

Niedługo po przerwie jedenastka gości pokazała swoją wyższość. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Íñigo Orozco.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Amorebiety w 50. minucie spotkania, gdy Ekain Zenitagoia strzelił drugiego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 54. minucie kartkę otrzymał Ekaitz Molina z zespołu gości. W 56. minucie w jedenastce Burgosu doszło do zmiany. Asier Goti wszedł za Carlosa Indiana. Niedługo później trener Amorebiety postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Ekaina Zenitagoię. Na boisko wszedł Amorrortu, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 72. minucie w drużynie Burgosu doszło do zmiany. Carlos Martínez wszedł za Borję Sáncheza.

Piłkarze Burgosu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 74. minucie bramkę kontaktową zdobył Leonardo Pisculichi.

W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aitora Ortegę z Amorebiety, a w 85. minucie Tochégo z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Aitor Arregi Arrieta
48′ 56′ Carlos Indiano De Marcos
Aimar Sagastibeltza Caballero
 74′ Leonardo Nicolás Pisculichi
Íñigo Orozco Andonegi  49′ 88′
72′ Borja Sánchez Gil
Mikel Zarrabeitia Ipiña
49′ Donovan Junior Wilson
Ekain Zenitagoia Arana  50′ 67′
Pedro López Galisteo
Álvaro Pérez Álvarez de Arcaya
72′ Carlos Martínez Díez
Beñat Garro Olkotz
Alexander Albístegui Revilla
Unai Rementeria Castro75′
56′ Asier Goti Llona
Iker Seguín Cid
Gastón Machín
Iker Amorrortu Andrinúa67′
Diosbert Alexander Rivero Cantillo
Gabriel Salazar Rojo88′
49′ 85′ José Verdú Nicolás

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.