Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: Atlético Baleares - Internacional 4-1 (1-1)

W starciu 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 27 października, zespół Atlético Baleares wygrał z Internacionalem 4-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Estadio Balear w Palmie de Majorce.

10. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-27 12:00 | Stadion: Estadio Balear | Arbiter: Guillermo Conejero Sánchez
Junior 44'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Już w pierwszych minutach zespół Internacionalu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jorge Ortiz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Atlético Baleares , strzelając gola w 24. minucie spotkania.

W 25. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcão z Internacionalu, a w 36. minucie Marca Rovirolę z drużyny przeciwnej.

Drużyna Internacionalu wyrównała wynik meczu. W 44. minucie Junior wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Tony Gabarre. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Internacional: Cheviemu w 53. i Adriánowi Mancemu w 59. minucie. Trener Internacionalu postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Nomana Arkinego i na pole gry wprowadził napastnika Aythamiego Pererę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Atlético Baleares w 67. minucie spotkania, gdy Tony Gabarre zdobył trzecią bramkę. Kibice Atlético Baleares nie mogli już doczekać się wprowadzenia Artura. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jordan Holsgrove. Posunięcie trenera było słuszne. Artura zdobył kolejną bramkę w 74. minucie spotkania.

W tej samej minucie w jedenastce Internacionalu doszło do zmiany. Alvar Herrero wszedł za Diego Simóna.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Baleares w 74. minucie spotkania, gdy Arturo strzelił czwartego gola. W 78. minucie Tony Gabarre został zmieniony przez Alberta Gila.

W 80. minucie Adrián Mance został zmieniony przez Juana Bosellego, co miało wzmocnić drużynę Internacionalu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając José Perisa na Checę. W 88. minucie arbiter przyznał kartkę Albertowi Villapalosowi z jedenastki gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-1.

Marcos de Almeida25′
82′ José Gabriel Peris Sornosa
Noman Arkine Marsó66′
68′ Jordan Holsgrove
David Del Pozo Guillén
 24′ Jorge Ortiz Mendoza
Adrián Mancebo Serrano59′ 80′
36′ Marc Rovirola Moreno
Álvaro Martín Carmona53′
88′ Alberto Villapalos Muñoz
Luis Antonio Martínez Mateo  44′
 51′, 67′ 78′ Antonio Gabarre Ballarín
Rubén Ramos Martínez
José Antonio Liñán Lara
Sergio Rodríguez Valero
Tomás Barroso Brondi
Álvaro Gonzalo Herrero Pecker74′
82′ José Carlos Caballero Vargas
Jesús Moyano Ramón
José Manuel García Maurin
Aitor Núñez Martín
78′ Alberto Gil Barea
João Pedro Vieira
Diego Cervero Otero
Juan Martín Boselli Duque80′
68′  74′ Arturo Juan Rodríguez Pérez-Reverte
Aythami Perera García66′

Zespół Atlético Baleares zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał dziewięć celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki drużyny Internacionalu. Przewaga zespołu Internacionalu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia ukarał żółtymi kartkami trzech zawodników gości. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Piłkarze Atlético Baleares dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.