Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: Ath. Bilbao - Real Valladolid 4-1 (2-0)

26 października na Estadio Santa María de Lezama w Lezamie odbyło się starcie 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Ath. Bilbao i Realu Valladolid. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Ath. Bilbao 4-1.

Oriol Rey 55'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Realu Valladolid wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Ath. Bilbao nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie bramkę zdobył Ewan Urain.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Kike Pérez z Realu Valladolid. Była to 35. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ath. Bilbao w 36. minucie spotkania, gdy Jon Morcillo strzelił z karnego drugiego gola. W 37. minucie Víctor García został zmieniony przez Moctara El Hacena.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Oriol Rey.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 61. minucie wynik na 3-1 podwyższył Oier Zarraga.

W 62. minucie Javier Aparicio został zmieniony przez Stivena Plazę, co miało wzmocnić zespół Realu Valladolid. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Artolę na Sana Bartolomégo. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Unai Vencedor z drużyny gospodarzy.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Oier Zarraga z Ath. Bilbao. W 77. minucie Jon Morcillo został zmieniony przez Asiera Córdobę, a za Oihana Sanceta wszedł na boisko Beñat Prados, co miało wzmocnić zespół Ath. Bilbao. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oriola Reya na Gianlucę Mancusa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-1.

Ignasi Vilarrasa Palacios
82′ Oihan Sancet Tirapu
Enrique Pérez Muñoz35′
69′ Unai Vencedor Paris
Oriol Rey Erenas  55′ 81′
 61′, 76′ Oier Zarraga Egaña
Miguel de la Fuente Escudero
66′ Juan Artola Canales
Carlos Doncel Ordoñez
 36′ (k.) 77′ Jon Morcillo Conesa
Víctor García Raja37′
 19′ Ewan Roy Urain Aird
Pablo José Muñoz Torres
82′ Beñat Prados Díaz
Juan Antonio Segura García
66′ Víctor San Bartolomé Prieto
Stiven Ricardo Plaza Castillo62′
77′ Asier Córdoba Querejeta
Mario Soberón Gutiérrez

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.