Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: Algeciras CF - CF Talavera de la Reina 0-3 (0-0)

27 października na Estadio Nuevo Mirador odbył się mecz 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Algecirasu i Talavery. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Talavery 3-0.

Aguilera 84'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Już w pierwszych minutach drużyna Algecirasu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 26. a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Talavery i jedną drużynie przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Sergio José wywołał eksplozję radości wśród kibiców Talavery, strzelając gola w 58. minucie starcia. W 59. minucie za Antonia Sáncheza wszedł Karim Aboubakar.

Po chwili trener Algecirasu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Manu Cerpę. Na boisko wszedł Tote, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Chwilę później trener Talavery postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Aguilera, a murawę opuścił Alberto Oca. Aguilera bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach. Między 71. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Algecirasu doszło do zmiany. Antonio López wszedł za Antonia Domíngueza.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Talavery, zdobywając kolejną bramkę. W 81. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Juanra.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał kartkę Carlosowi Expósitowi, piłkarzowi Talavery.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Talavery w 84. minucie spotkania, gdy Aguilera strzelił trzeciego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Carlos Expósito Verdejo83′
66′ Manuel Jesús Cerpa González
Juan Ramón Gómez Pimpollo López  81′
Pablo De Castro Pecino
Sergio Martínez Aranda
26′ José María Mazuecos Morales
Sergio San José López  58′ 71′ 87′
Antonio Manuel González Gómez
Julio Cidoncha Fernández72′
75′ Iván Turrillo Caballero
Alberto Martínez Oca32′ 69′
Borja Vicent Garcés
Jan Gerrit Stoeten Pérez28′
78′ Antonio Dominguez
Jon Xavier Vidal Alonso
Mario Martos Serrano
Damián Fernando Zamorano89′
59′ Antonio Manuel Sánchez Expósito
David Dorado Estévez
66′ 80′ Alejandro López Escalante
Francisco Javier Reguera Olivares87′
59′ Karim Aboubakar
Pablo Aguilera Gómez69′  84′
78′ Antonio López García
Jesús Carrillo Paniagua

Przewaga jedenastki Algecirasu w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Talavery w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.