Liga hiszpańska - 10. kolejka Segunda B: Alavés II - Haro Deportivo 2-0 (0-0)

27 października na Ciudad Deportiva José Luis Compañón w Vitorii-Gasteiz odbyło się starcie 10. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Alavésu II i Haro Deportivo. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Alavésu II 2-0.

10. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-10-27 12:00 | Stadion: Ciudad Deportiva José Luis Compañón | Arbiter: Fernando Román Román
Deportivo Alavés II
Club Haro Deportivo
2
0
Valero 76'
Alan Godoy 86'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Haro Deportivo wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pirriego z Haro Deportivo, a w 31. minucie Abdallahiego Mahmouda z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Alavésu II wyszedł w zmienionym składzie, za Abdallahiego Mahmouda wszedł Paulino. W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką José Rodrígueza z Alavésu II, a w 68. minucie Esteve'a Monterde'a z drużyny przeciwnej.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Haro Deportivo doszło do zmiany. Gulín wszedł za Josebę Garcíę. W 76. minucie Esteve Monterde został zmieniony przez Josuę Péreza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Alavésu II w 76. minucie spotkania, gdy Valero strzelił z karnego pierwszego gola. Po chwili trener Haro Deportivo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Ibrahima Dieng, a murawę opuścił Facundo Ballardo.

Drużyna Haro Deportivo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Alan Godoy.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Simón Lecea García
31′ 46′ Abdallahi Mohamed Mahmoud
Esteve Monterde Torrents68′ 76′
59′ José Luis Rodríguez Francis
Mikel Bueno Apodaca
 76′ (k.) 83′ David Valero Climent
Óscar Loza Merino
77′ Iñaki Elejalde Rodríguez
Eduardo Medrano Latorre
83′ Iñigo Arzuaga Mesa
Aimar Gulín Landeras72′
Pablo Álvarez García
Josua Pérez García76′
46′ Paulino De la Fuente Gómez
Ibrahima Dieng83′
77′  86′ Alan Godoy Domínguez
Mario Urrecho Ruiz

Drużyna Alavésu II była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Haro Deportivo dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.