Liga hiszpańska - 1. kolejka Segunda División: UD Almería - Albacete Balompié 3-0 (0-0)

W meczu 1. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 17 sierpnia, drużyna Almeríi wygrała z Realem Betis 3-0 (0-0). Mecz na Estadio de los Juegos Mediterráneos obejrzało 7 361 widzów.

1. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-08-17 19:00 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Widzów: 7361 | Arbiter: S. Ais Reig
UD Almería
Albacete Balompié
3
0
Sergio Aguza 67',90'
A. Nkaka 82'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół Realu Betis wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Almeríi zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Realu Betis była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 64. minucie za Roberta Olabego wszedł Karim Azamoum.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almeríi w 67. minucie spotkania, gdy Sergio Aguza zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. W 74. minucie Dani Ojeda został zmieniony przez Néstora Susaetę, a za Reya Manaja wszedł na boisko Álvaro Peña, co miało wzmocnić jedenastkę Realu Betis. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chemę Núñez na Aristote'a Nkakę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Almeríi, strzelając kolejnego gola. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Aristote Nkaka.

W 83. minucie w jedenastce Almeríi doszło do zmiany. Yanis Rahmani wszedł za Gaspara Panadera. Chwilę później trener Almeríi postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za napastnika José Corpasa wszedł Iván Balliu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Almeríi utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Almeríi udało się strzelić gola i wygrać. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej drugiej minucie starcia, arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Álvarowi Peñie i Yanisowi Rahmaniemu.

W siódmej minucie doliczonego czasu meczu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Sergio Aguza z Almeríi. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Nicolás Ezequiel Gorosito
77′ José Manuel Núñez Martín
Diego Hernández Barriuso
 67′ (k.), 90′ Sergio Aguza Santiago
Álvaro José Jiménez Guerrero
César de la Hoz López
Roberto Olabe del Arco64′
83′ Gaspar Panadero Zamora
Rey Manaj77′
Sekou Gassama Cissokho
Roman Zozulja
87′ José Corpas Serna
Daniel Ojeda Saranova74′
Fernando Martínez Rubio
Gabriel Nascimento Resende Brazão
87′ Iván Balliu Campeny
José Antonio Caro Martínez
Cayetano Bartolomé Bonnín Vásquez
Karim Azamoum64′
77′  82′ Aristote Nkaka Bazunga
Robert Ismael Ergas Moreno
83′ 90′ Yanis Rahmani Cordeiro
Álvaro Peña Herrero77′ 90′
Rubén Enri García
Néstor Susaeta Jaurrieta74′
Simón Moreno Barroso
Miguel Ángel Gómez López

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.