Liga hiszpańska - 1. kolejka Segunda División: SD Ponferradina - CD Castellón 1-2 (1-1)

W pojedynku 1. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 12 września, drużyna Ponferradiny przegrała z Castellónem 1-2 (1-1). Mecz odbył się na Estadio El Toralín w Ponferradzie.

David Cubillas 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Castellónu w 14. minucie spotkania, gdy Juanto strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Marc Mateu.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 21. minucie Carlos Doncel wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Iván Rodríguez.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 65. minucie Álvaro Campos został zmieniony przez Óscara Whalleya. W tej samej minucie w drużynie Castellónu doszło do zmiany. Jordi Sánchez wszedł za Juantę.

Chwilę później trener Ponferradiny postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Kaxego wszedł Adrián Castellano, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka gospodarzy nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie. Między 75. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Ponferradiny: Carlos Doncel, Moussa Sidibé, Saúl Crespo, Yuri, na ich miejsce weszli: Viedma, Paris Adot, Erik Morán, Edward Bolaños. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jamellego, Jorge Fernándeza zajęli: Luís Gustavo, Álvaro Fidalgo. Trener Castellónu postanowił zagrać agresywniej. W piątej minucie doliczonego czasu starcia zmienił pomocnika Josepa Señégo i na pole gry wprowadził napastnika Davida Cubillasa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Castellónu przyniosły efekt bramkowy. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się David Cubillas. Bramka padła po podaniu Marca Mateu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Eneko Satrústegui Plano
83′ Saúl Crespo Prieto
Jorge Fernández Lucas75′
Pablo Guido Larrea Gambara
Rafael Gálvez Cerillo
83′ Moussa Sidibé
Marc Mateu Sanjuán
Óscar Sielva Moreno
Carles Salvador Vidal
83′ Yuri de Souza Fonseca
Josep Señé Escudero90′
67′ Álex Aizpuru Aizbitarte
Juan Tomás Ortuño Martínez  14′ 65′
 21′ 76′ Carlos Doncel Ordoñez
Rubén Díez Adán75′
Manuel García Humanes
Felipe Galvis Doménech
Gianfranco Gazzaniga Farías
Óscar Alexander Whalley Guardado65′
83′ Paris Alejandro Adot Barandiarán
Carlos Javier Delgado Rodríguez
José María Amo Torres
Víctor García Marín
67′ Adrián Rafael Castellano Cobacho
Iago Indias Fernández
José Manuel Urbina Parrado
Guillem Jaime Serrano
83′ Erik Morán Arribas
Jesús Manuel Carrillo Martínez
Mario Ordoñez Cruz
Álvaro Fidalgo Fernández75′
76′ Alejandro Viedma Vega
Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos75′
83′ Edward Orlando Bolaños Angulo
David Cubillas Peña90′  90′

César Díaz Martínez

Jordi Sánchez Ribas65′

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.