Liga hiszpańska - 1. kolejka Segunda División: Real Saragossa - CD Tenerife 2-0 (1-0)

W spotkaniu 1. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 17 sierpnia, drużyna Saragossy wygrała z CD Tenerife 2-0 (1-0). Mecz na Estadio de la Romareda w Saragossie obejrzało 17 468 widzów.

1. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-08-17 21:00 | Stadion: Estadio de la Romareda | Widzów: 17468 | Arbiter: D. Arcediano Monescillo
Real Saragossa
CD Tenerife
2
0
L. Suárez 41'
Javi Ros 88'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 mecze drużyna CD Tenerife wygrała 10 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 12 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie żółtą kartkę otrzymał José Naranjo z CD Tenerife.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Saragossy w 41. minucie spotkania, gdy Luis Suárez strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Alberta Sora.

W 44. minucie żółtą kartkę dostał Luis Suárez, zawodnik Saragossy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Saragossy.

W 59. minucie Raphael Dwamena został zmieniony przez Daniego Lasure'a. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Carlos Ruiz, Dani Gómez, a na ich miejsce weszli Nikola Šipčić, José Naranjo.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Carlosowi Ruizowi z zespołu gości. Była to 73. minuta spotkania. Niedługo później trener CD Tenerife postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Aitora Sanza. Na boisko wszedł Álex Bermejo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w drużynie Saragossy doszło do zmiany. Álex Blanco wszedł za Shinjego Kagawę.

W 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Carlos Ruiz osłabiając zespół CD Tenerife. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 73. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Saragossy w 88. minucie spotkania, gdy Javi Ros zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. W doliczonym czasie gry w zespole Saragossy doszło do zmiany. Íñigo Eguaras wszedł za Raúla Gutiego.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Nikola Šipčić59′
90′ José Raúl Gutiérrez Parejo
Filip Malbaszić
80′ Shinji Kagawa
Francisco Borja Lasso
 88′ (k.) Javier Ros Añón
Luis Milla Manzanares
Alberto Soro Álvarez
Jesús Manuel Santana Abreu
59′ Raphael Dwamena
Aitor Sanz Martín78′
 41′ 44′ Luis Javier Suárez Charris
Alejandro José Muñoz Miguel
59′ Daniel Lasure Briz
Carlos Ruiz Arenaga59′ 73′ 83′
90′ Íñigo Eguaras Álvarez
Álex Bermejo Escribano78′
Giorgi Papunashvili
Iker Undabarrena Martínez
80′ Alejandro Blanco Sánchez
Daniel Gómez Alcón59′

Piłkarze gości obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.