Liga hiszpańska - 1. kolejka Segunda División: Racing Santander - Malaga CF 0-1 (0-0)

17 sierpnia na Campos de Sport de El Sardinero odbyło się spotkanie 1. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Racinga Santander i Malaga CF. Starcie zakończyło się zwycięstwem Malaga CF 1-0. Mecz obejrzało 12 515 widzów.

1. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-08-17 18:00 | Stadion: Campos de Sport de El Sardinero | Widzów: 12515 | Arbiter: A. Fernández Ortega
Real Racing Club de Santander
Malaga Club de Futbol
0
1
Adrián 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 22 razy. Drużyna Malaga CF wygrała aż 11 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko sześć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 23. minucie za Luisa Hernándeza wszedł Dani Pacheco.

W 40. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Badra Boulhrouda z Malaga CF, a w 41. minucie Maria Ortiza z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Malaga CF wyszła w zmienionym składzie, za Lombána wszedł Luis Muñoz. W 50. minucie żółtą kartkę dostał Aitor Buñuel, piłkarz gospodarzy.

Niedługo później trener Racinga Santander postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Berta Cayargę. Na boisko wszedł Nuha Marong, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Adrián dla zespołu Malaga CF. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy bramce zaliczył Renato Santos.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Adrián z drużyny gości. W 87. minucie w zespole Malaga CF doszło do zmiany. Ramón Enríquez wszedł za Hugona Valleja. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mario Ortiz z zespołu Racinga Santander i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 41. minucie.

Munir Mohand Mohamedi
50′ Aitor Buñuel Redrado
Juan Carlos Perez Lopez
83′ Álvaro Cejudo Carmona
David Rodríguez Lombán46′
73′ Abdoul Karim Yoda
Keidi Bare
Ritchie Kitoko
Badr Boulhroud40′
41′ 90′ Mario Ortiz Ruiz
Adrián González Morales  85′ 86′
65′ Alberto Cayarga Fernández
Cristo Jesús Romero Gómez
73′ Nicolás Hidalgo GArcía
Ramón Enríquez Rodríguez87′
83′ Sergio Ruiz Alonso
Iván Jaime Pajuelo
Daniel Toribio Gutierrez
Hicham Boussefiane
65′ Nuha Marong Krubally
Daniel Pacheco Lobato23′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.