Liga hiszpańska - 1. kolejka Segunda División: Espanyol Barcelona - Real Betis 3-0 (2-0)

W starciu 1. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 12 września, jedenastka Espanyolu Barcelona zwyciężyła z Realem Betis 3-0 (2-0). Pojedynek odbył się na RCDE Stadium w Cornelli de Llobregat.

Adri Embarba 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Melendo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Espanyolu Barcelona , strzelając gola w 14. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomagał Wu Lei.

W 24. minucie kartkę dostał Álvaro Arroyo, zawodnik Realu Betis.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Espanyolu Barcelona w 25. minucie spotkania, gdy Wu Lei zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył David López.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Eddemu Pascualowi z Realu Betis. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Realu Betis rozpoczął w zmienionym składzie, za Álvara Peñę, Eddego Pascuala, Frana Garcíę weszli Roman Zozulja, David Del Pozo, Álvaro Jiménez. W 57. minucie za Melendę wszedł Darder.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Espanyolu Barcelona w 90. minucie spotkania, gdy Adri Embarba strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Diego Caballo Alonso
57′ David López Silva
Francisco García Solsona46′
Dídac Vilá Rosselló
Ivan Kecojević
 14′ 57′ Óscar Melendo Jiménez
Jean Jules Sepp Mvondo
89′ Francisco Perez Merida
Manuel Fuster Lázaro
77′ Raúl de Tomás Gómez
Eddy Silvestre Pascual İsrafilov37′ 46′
 25′ 76′ Lei Wu
Álvaro Peña Herrero46′
 90′ (k.) Adrián Embarba Blázquez
David Del Pozo Guillén46′
57′ Sergi Darder Moll
Álvaro José Jiménez Guerrero46′
89′ Pol Lozano Vizuete
Jesús Parada Prado
Alejandro López Moreno
Diego Cortés Vargas
57′ Marc Roca Junqué
Miguel Ángel Gómez López
76′ Matías Ezequiel Vargas Martín
Samuel Vazquez Diaz
Jofre Carreras Pagès
Roman Zozulja46′
77′ Javier Puado Díaz

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Espanyolu Barcelona żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Realu Betis w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.