Liga hiszpańska - 1. kolejka Segunda División: CD Tenerife - Malaga Club de Futbol 2-0 (1-0)

13 września na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie odbył się pojedynek 1. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami CD Tenerife i Malaga CF. Starcie zakończyło się zwycięstwem CD Tenerife 2-0.

1. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-09-13 21:00 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Arbiter: E. Prieto Iglesias
CD Tenerife
Malaga Club de Futbol
2
0
Suso Santana 42'
Jacobo González 56'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań jedenastka CD Tenerife wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CD Tenerife w 42. minucie spotkania, gdy Suso Santana zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Javier Alonso.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Tete'owi Morente'owi z Malaga CF. Była to 44. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CD Tenerife.

W 50. minucie Suso Santana został zastąpiony przez Jacoba Gonzáleza. W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Albertowi Escassiemu z drużyny gości.

Jedenastka Malaga CF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Jacobo González. Przy zdobyciu bramki pomagał Emmanuel Apeh.

Między 57. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy CD Tenerife: Emmanuel Apeh, Javier Alonso, Álex Bermejo, Carlos Pomares, na ich miejsce weszli: Jorge Zarfino, Joselu, Jorge Padilla, Alberto Jiménez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alejandra Beníteza, Yanisa Rahmaniego, Cristiana Rodrígueza zajęli: Orlando Sa, Issa Fomba, David Larrubia. Między 61. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Iván Calero Ruiz
77′ 83′ Carlos Pomares Rayo
Ismael Casas Casado
Nikola Šipčić
Yanis Rahmani Cordeiro61′ 71′
Bruno Ricardo Valdez Wilson
Mohamed Benkhemassa
83′ Álex Bermejo Escribano
Alberto Escassi Oliva53′
63′ 66′ Javier Alonso Bello
Juan De Dios Rivas Margalef
 42′ 50′ Jesús Manuel Santana Abreu
Cristian Rodríguez Pérez84′
Aitor Sanz Martín
Cayetano Quintana Hernández
66′ Emmanuel Apeh
Luis Hernández Rodríguez
83′ Alberto Jiménez Benítez
Alberto Miguel Quintana Moreno
Alejandro Cruz Hernández
Badr Boulhroud
50′  56′ Jacobo González Rodrigañez
Ramón Enríquez Rodríguez
Samuel Shashoua
Issa Fomba71′
66′ Jorge Giovani Zarfino Calandria
Sergio Guerrero Romero
Elliot Gómez López
David Larrubia Romano84′
66′ José Luis Moreno Barroso
Esteban Rolón
83′ Jorge Padilla Soler
Julio Martínez Cortés

Carlos Orlando Sa57′

Piłkarze CD Tenerife obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna CD Tenerife w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.