Liga hiszpańska - 1. kolejka Segunda División: CD Lugo - Extremadura UD 0-0

W starciu 1. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 17 sierpnia, zespół Lugo zremisował z Extremadurą 0-0. Mecz na Estadio Anxo Carro obejrzało 2 868 widzów.

1. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-08-17 18:00 | Stadion: Estadio Anxo Carro | Widzów: 2868 | Arbiter: Víctor Areces Franco
CD Lugo
Extremadura UD
0
0

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie Willy Ledesma został zmieniony przez Áleksa Lópeza. W 59. minucie w jedenastce Lugo doszło do zmiany. Carlos Castro wszedł za Cristiana.

Trener Extremadury postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Nona i na pole gry wprowadził napastnika Óscara Pinchiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 79. minucie Emmanuel Lomotey został zmieniony przez Sergia Gila, co miało wzmocnić zespół Extremadury. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gerarda Valentína na Borję Domínguez oraz Tete'a Morente'a na Antonia Campilla. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Óscara Pinchiego z Extremadury, a w 90. minucie Fernanda Seoanego z drużyny przeciwnej.

José Antonio Pardo Lucas
79′ Gerard Valentín Sancho
David González Plata75′
Jaume Grau Ciscar
Borja Granero Niñerola
Carlos Pita González
Emmanuel Addoquaye Lomotey79′
90′ Fernando Seoane Antelo
Víctor Pastrana Carrasco
Manuel Barreiro Bustelo
Jorge Giovani Zarfino Calandria
59′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Enrique Márquez Climent
88′ José Antonio Morente Oliva
Sergio Gil Latorre79′
88′ Antonio Campillo Medina
David Mateos Rocha
79′ Borja Domínguez Domínguez
Cristian Rodríguez Pérez
59′ Carlos Castro García
Óscar Francisco García Quintela75′ 82′
Antón Escobar Tapias
Alejandro López de Groot57′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.