Liga hiszpańska - 1. kolejka Segunda B: UP Langreo - Atlético Baleares 0-1 (0-0)

W spotkaniu 1. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 25 sierpnia, drużyna UP Langreo przegrała z Atlético Baleares 0-1 (0-0).

Alberto Villapalos 56'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Marc Nierga z jedenastki gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu zdobył Alberto Villapalos dla zespołu Atlético Baleares. Bramka padła w tej samej minucie. W 60. minucie Mateo Arellano został zmieniony przez Ernestena Lavsambę.

W następstwie utraty bramki trener UP Langreo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Davida Álvareza i na pole gry wprowadził napastnika Cristiana Carraceda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 72. minucie Jorge Ortiz został zmieniony przez Artura, a za Gorkę Iturraspe'a wszedł na boisko José García, co miało wzmocnić zespół Atlético Baleares. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Colę na Asiera Gomesa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom UP Langreo: Alainowi Álvarezowi w 87. i Cristianowi Carracedowi w 89. minucie.

Manuel Herrera Yagüe
87′ Alain Álvarez Menéndez
Jon Aurtenetxe Borde
Cristian Ferreiro Arguelles
Pedro Orfila Artime
79′ Daniel García Peláez
José Gabriel Peris Sornosa
Ander Gayoso Reina
Guillermo Juan Vallori Grimalt
Ramiro Mayor Ruiz
David Haro Iniesta
60′ Mateo Arellano Jiménez
Gorka Iturraspe Derteano88′
Jordi Marenyà Gumbau
Jorge Ortiz Mendoza72′
Pedro Montero Cascales
Marc Rovirola Moreno
60′ Antonio David Álvarez Rey
Alberto Villapalos Muñoz  56′
35′ Marc Nierga Martí
Antonio Gabarre Ballarín
Dennis Díaz Fernánadez
Xavier Ginard Torres
Abel Bretones Cruz
José Carlos Caballero Vargas
79′ Asier Gomes Álvarez
Sergi Vecina Rosal
Álvaro Gómez Martín
José Manuel García Maurin88′
60′ Ernesten Rubis Lavsamba
David Oncala Franco
Pablo Jesús Rodríguez Fernández
Víctor Gibert García
60′ 89′ Cristian Carracedo García
Arturo Juan Rodríguez Pérez-Reverte72′

Jeśli jedenastka UP Langreo nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał zawodników Atlético Baleares żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Atlético Baleares w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.