Liga hiszpańska - 1. kolejka Segunda B: UD San Sebastián - Racing Ferrol 2-0 (0-0)

25 sierpnia w Madrycie odbyło się starcie 1. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami UD San Sebastián i Racinga Ferrol. Mecz zakończył się zwycięstwem UD San Sebastián 2-0.

1. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-08-25 12:00 | Stadion: Polideportivo Municipal Dehesa Boyal | Arbiter: Salvador Lax
UD San Sebastián de los Reyes
Racing Club de Ferrol
2
0
Fer Ruiz 59'
Joel Rodríguez 70'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Racinga Ferrol wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W siódmej minucie Marcos Gullón zastąpił Nacha Buila.

W 37. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ikera Rodellara z Racinga Ferrol, a w 42. minucie Álvara Zaza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę UD San Sebastián w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Fer Ruiz.

Chwilę później trener Racinga Ferrol postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Ikera Rodellara. Na boisko wszedł Adrián Armental, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie arbiter przyznał kartkę Jonathanowi Kabasele'owi z drużyny UD San Sebastián. W 67. minucie Achille Emaná został zmieniony przez Rubéna De Tomása, co miało wzmocnić zespół UD San Sebastián. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniego Abalę na Juana Antonia.

Niedługo później Joel Rodríguez wywołał eksplozję radości wśród kibiców UD San Sebastián, strzelając kolejnego gola w 70. minucie spotkania. Między 73. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Racinga Ferrol i jedną drużynie przeciwnej.

W 80. minucie Pablo Rey został zmieniony przez Marcosa Álvareza, co miało wzmocnić drużynę Racinga Ferrol. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fera Ruiza na Gavilána. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Diego Garrido García
67′ Achille Emaná Edzimbi
Bruno Rivada Lusquiños82′
7′ Marcos Ferrera Gullón
Daniel Abalo Paulos70′
66′ Jonathan Kabasele Bijimine
Alejandro López Sánchez
 59′ 85′ Fernando Ruiz Izaguirre
Iker Rodellar Fernández37′ 64′
42′ Álvaro Zazo Feito
Raúl Tavares Pulido73′
Iván Bueno López
José Luis Gómez Pérez
 70′ 88′ Joel Rodríguez Satorres
Pablo Rey Cabarcos Lago80′
Álvaro Cortés Valiente
Alejandro Regueira Fidalgo
Felipe Sáez Carrillo
Miguel Villarejo de Castro
7′ Ignacio Buil Ibañez
Adrián Armental González64′
67′ Rubén De Tomás Gómez
Fernando Beltrán Losada
85′ Jaime Gavilán Martínez
Javier Sanmartín Miramontes
Alberto Rentero Barbera
Juan Antonio Sánchez Curiel70′
Moussa Camara
Marcos Álvarez López80′

Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.