Liga hiszpańska - 1. kolejka Segunda B: Real Valladolid CF Promesas - CD Izarra 4-1 (3-0)

25 sierpnia odbyło się spotkanie 1. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Realu Valladolid i Izarry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Realu Valladolid 4-1.

1. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-08-25 18:30 | Stadion: Campo 1 Anexos del José Zorrilla hierba natural | Arbiter: Ekaitz García
Toni García 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Realu Valladolid wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Valladolid w drugiej minucie spotkania, gdy Víctor García zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Izarry ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 17. minucie na listę strzelców wpisał się Kike Pérez.

W 19. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Miguela De la Fuentego z Realu Valladolid, a w 30. minucie Juanlu Cisnerosa z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie pokonał bramkarza Carlos Doncel.

W 44. minucie sędzia pokazał kartkę Juanowi Cabrerze, piłkarzowi Izarry. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Izarry rozpoczął w zmienionym składzie, za José Albisu wszedł Sagüés. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ibaiego Ardanaza z Izarry, a w 52. minucie Maranhão z drużyny przeciwnej.

W 53. minucie za Juanlu Cisnerosa wszedł Álex Hinojosa. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Izarra: Áleksowi Hinojosie w 61. i Toniemu Garcíi w 66. minucie.

Mimo że drużyna Izarry nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 63 ataki oddała tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 84. minucie gola pocieszenia strzelił Toni García.

Zespół gospodarzy nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej trzeciej minucie meczu wynik na 4-1 podwyższył Stiven Plaza.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Eneko Martínez Oraa
 17′ Enrique Pérez Muñoz
Ibai Ardanaz García48′ 73′
Oriol Rey Erenas
Francisco Javier Areso Blanco
19′ 76′ Miguel de la Fuente Escudero
Juan Luis Cisneros Alfaro30′ 53′
52′ 68′ Marcos André de Sousa Mendonça
Antonio García Montero  84′ 66′
 34′ Carlos Doncel Ordoñez
Roberto López Esquiroz
 2′ 81′ Víctor García Raja
Raúl Almagro Mora
76′  90′ Stiven Ricardo Plaza Castillo
Alejandro Hinojosa Costela53′ 61′
81′ Mario Soberón Gutiérrez
Valmiro Lópes Rocha73′
68′ José Luis Zalazar Martínez
Mikel Yoldi Aizagar

Jedenastka Realu Valladolid zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.