Reklama

Reklama

Liga hiszpańska - 1. kolejka Segunda B: Real Sociedad de Fútbol II - Burgos CF 1-1 (1-0)

24 sierpnia w Lasarte-Orii odbył się pojedynek 1. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Realu Sociedad II i Burgosu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

24 sierpnia  w Lasarte-Orii odbył się pojedynek  1. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Realu Sociedad II  i Burgosu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów zespół Realu Sociedad II wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu Sociedad II w drugiej minucie spotkania, gdy Roberto López zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Realu Sociedad II.

Drugą połowę drużyna Burgosu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Aitora Córdobę wszedł Donovan Wilson. W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eneka Undabarrenę z Burgosu, a w 62. minucie Zourdine'a Thiora z drużyny przeciwnej.

Reklama

W 63. minucie Toché został zastąpiony przez Áleksa Albísteguiego. Chwilę później trener Realu Sociedad II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Roberta Lópeza. Na boisko wszedł Unai Veiga, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Jedenastka Burgosu wyrównała wynik meczu. W tej samej minucie wynik ustalił Borja Sánchez.

W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carlosa Indiana z Burgosu, a w 78. minucie Áleksa Petxę z drużyny przeciwnej. W 73. minucie Carlos Indiano został zmieniony przez Asiera Gotiego, co miało wzmocnić zespół Burgosu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jona Pacheca na Jérémy'ego Blasca w tej samej minucie oraz Naïsa Djouahrę na Andera El Haddadiego w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Jedenastka Realu Sociedad II zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Realu Sociedad II zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie CD Unionistas de Salamanca CF. Natomiast 1 września Deportivo Alavés II zagra z zespołem Burgosu na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL