Liga hiszpańska - 1. kolejka Segunda B: Deportivo Alavés II - UD Logroñés 1-1 (0-1)

25 sierpnia w Vitorii-Gasteiz odbył się mecz 1. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Alavésu II i Logronés. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

1. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-08-25 12:00 | Stadion: Ciudad Deportiva José Luis Compañón | Arbiter: Armando Ramo
Deportivo Alavés II
UD Logroñés
1
1
Víctor López 83'
Olaetxea 15'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Logronés otworzyli wynik. W 15. minucie Olaetxea dał prowadzenie swojej jedenastce.

Od 39. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Logronés.

W 60. minucie Rayco García został zmieniony przez Andy'ego. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Víctora Lópeza z Alavésu II, a w 69. minucie Césara Canedę z drużyny przeciwnej.

W 67. minucie Iñigo Arzuaga został zmieniony przez Valera, co miało wzmocnić jedenastkę Alavésu II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roniego na Ousamę Siddikiego. Trener Alavésu II postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Jorge Bengoetxeę i na pole gry wprowadził napastnika Alana Godoya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Rubén Martínez z Logronés.

W 79. minucie w jedenastce Alavésu II doszło do zmiany. Oier Sarriegi wszedł za Paulina.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Víctor López.

W 84. minucie w zespole Logronés doszło do zmiany. Ander Vitoria wszedł za Jona Errastiego. Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Alavésu II. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Rubén Miño Peralta
73′ Jorge Bengoetxea Gorostiza
César Fernández de las Heras Caneda69′
39′ Javier López Carballo
Jaime Paredes Martín39′
 83′ 67′ Víctor López Ibáñez
Iñaki Sáenz Arenzana
Genís Montolio Lafuente
Miguel Zabaco Tomé
Erik Ruiz Álvarez
Jon Errasti Zabalete84′
67′ Iñigo Arzuaga Mesa
Rubén Martínez Granja76′
89′ Pablo Álvarez García
Lander Olaetxea Ibaibarriaga  15′
Antonio Perera Calderón
Miguel Santos Alfageme
90′ José Luis Rodríguez Francis
Rayco García Dauta60′
45′ 79′ Paulino De la Fuente Gómez
Andrés José Rodríguez Gaitán60′
79′ Oier Sarriegi Isasa
Antonio Manuel Asencio Rodríguez
67′ David Valero Climent
Ousama Siddiki68′
73′ 88′ Alan Godoy Domínguez
Ander Vitoria Agirre84′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Alavésu II otrzymali w meczu sześć żółtych kartek, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.