Liga hiszpańska - 1. kolejka Segunda B: CF Talavera de la Reina - Marbella FC 1-1 (1-0)

25 sierpnia w Talaverze de la Reinej odbyło się spotkanie 1. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Talavery i Marbelli. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Saúl 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Marbelli wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Talavery w szóstej minucie spotkania, gdy Damián Zamorano strzelił z karnego pierwszego gola.

Od 10. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Talavery.

W 56. minucie Mustafá Azman został zmieniony przez Juergena Elitima. W tej samej minucie Elías Pérez został zmieniony przez Javiera Añóna, a za Lola Pavóna wszedł na boisko Marcos Ruiz, co miało wzmocnić zespół Marbelli. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ángela Lópeza na Reguerę oraz Samu Corrala na Aguilerę.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Talavera: Samu Corralowi w 66. i Sergiowi Martínezowi w 78. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Marbelli w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 86. minucie bramkę wyrównującą zdobył Saúl.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Talavery doszło do zmiany. Alberto Oca wszedł za Cristiana. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Saúl González Real  86′
67′ Ángel López Pérez
Manuel Pavón Castro10′ 67′
78′ Sergio Martínez Aranda
Carlos Redruello Nimo
Sergio San José López
Samuel Delgado Serna
45′ Julio Cidoncha Fernández
Alejandro Damián Faurlin
Jan Gerrit Stoeten Pérez
Elías Pérez Sastre56′
 6′ (k.) Damián Fernando Zamorano
Mustafá Azman Zeinha56′
66′ 76′ Samuel Corral Valero
Paulo Vitor Fernandes Pereira
88′ Cristian Fernández Conchuela
Reyes Dominguez Samu
88′ Alberto Martínez Oca
Javier Añón Esteban56′
67′ Francisco Javier Reguera Olivares
Alejandro Bernal Carreras
Jon Xavier Vidal Alonso
Juergen Farid Elitim Sepúlveda56′
76′ Pablo Aguilera Gómez
Yaimil José Medina Rodríguez

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Marbelli, który potrzebował tylko dwóch celnych strzałów, żeby pokonać bramkarza rywali.

Drużyna Talavery zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy Talavery obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.