Levante UD - Villarreal CF 1-0 (0-0,0-0). Puchar Króla

3 lutego na Estadio Ciudad de Valencia w Walencji odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Levante a Villarreal CF. Starcie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Levante 1-0, który wywalczyło awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-02-03 19:00 | Stadion: Estadio Ciudad de Valencia | Arbiter: César Soto Grado
Levante UD
Villarreal CF
1
0
PO DOGRYWCE
Roger Martí 120'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 25. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie Moi Gómez został zastąpiony przez Áleksa Baenę. W 55. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Morales, Melero, a na ich miejsce weszli Rochina, Son.

W 57. minucie kartkę obejrzał Manu Trigueros z zespołu gości. Trener Levante postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Mickaëla Malsę i na pole gry wprowadził napastnika Rogera Martíego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Levante doszło do zmiany. Miramón wszedł za Coke'a.

W tej samej minucie trener Villarreal CF postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Rubéna Peñę wszedł Pervis Estupiñán, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. W 76. minucie Toño został zmieniony przez Clerc, co miało wzmocnić zespół Levante. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paca Alcácera na Carlosa Baccę w 87. minucie oraz Francisa Coquelina na Fera Niña w tej samej minucie. W 88. minucie regulaminowego czasu gry arbiter pokazał kartkę Postigo, zawodnikowi gospodarzy.

Gerónimo Rulli
66′ Jorge Andújar Moreno Coke
Juan Marcos Foyth
88′ Sergio Postigo Redondo
Raul Albiol37′
Rúben Miguel Nunes Vezo
Pau Francisco Torres
76′ Antonio García Aranda
Alfonso Pedraza Sag
Nemanja Radoja
Francis Coquelin90′
55′ Francisco Javier Hidalgo Gómez
Rubén Pena Jiménez66′
25′ Enis Bardhi
Moisés Gómez Bordonado51′
66′ Mickaël Ramon Malsa
Daniel Parejo103′
42′ 55′ Rubén Rochina Naixes
Manuel Trigueros Munoz57′
105′ Daniel Gómez Alcón
Paco Alcacer87′
Aitor Fernández Abarisketa
Sergio Asenjo Andres
76′ Carlos Clerc Martínez
Jaume Vicent Costa Jordá
Oscar Duarte
Pervis Josué Estupinán Tenorio66′
66′ Jorge Miramón Santagertrudis
José Ramiro Funes Mori
Roberto Suárez Pier
Alejandro Baena Rodríguez51′ 113′
55′ 111′ Gonzalo Julián Melero Manzanares
Carlos Bacca87′
55′ José Luis Morales Nogales
Gerard Moreno Balagueró
105′ Sergio León Limones
Fernando Nico Rodríguez90′
66′  120′ Roger Martí Salvador
Daniel Raba Antolín

W 103. minucie sędzia ukarał kartką Daniego Pareję, piłkarza Villarreal CF. Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki w jedenastce Levante doszło do zmiany. Sergio León wszedł za Daniego Gómeza.

W 111. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Melerę z Levante, a w 113. minucie Áleksa Baenę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Levante w 120. minucie spotkania, gdy Roger Martí zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Morales'a.

Dogrywkę wygrała drużyna Levante która strzeliła jednego gola.

Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Levante. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 12 celnych strzałów. Jeśli jedenastka Villarreal CF nie wykorzystała 12 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Zespół gospodarzy dokonał sześciu zmian. Natomiast drużyna Villarreal CF w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.