Las Palmas - RCD Mallorca 1-1 (0-1). Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda División

W pojedynku 33. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 4 kwietnia, drużyna Las Palmas zremisowała z RCD Mallorca 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

33. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-04-04 20:30 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Arbiter: Jon Ander González Esteban
UD Las Palmas
Real Club Deportivo Mallorca
1
1
S. Araújo 47'
A. Ndiaye 14'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań zespół Las Palmas wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RCD Mallorca w 14. minucie spotkania, gdy Amath Ndiaye strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Dani Rodríguez.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom RCD Mallorca: Murilowi w 31. i Aleksandarowi Sedlarowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny RCD Mallorca.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Sergio Araújo. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Jesé.

W 63. minucie Óscar Clemente zastąpił Pejiña. W 71. minucie w jedenastce RCD Mallorca doszło do zmiany. Iddrisu Mohammed wszedł za Aleksandara Sedlara. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Braian Cufré z RCD Mallorca. Była to 76. minuta meczu.

Po chwili trener Las Palmas postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Kirian Rodríguez, a murawę opuścił Roberto González. A kibice RCD Mallorca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandara Trajkovskiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Álvaro Giménez. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Antonio Sánchez Navarro90′
63′ Óscar Clemente Mues
Salvador Sevilla López
 47′ Sergio Ezequiel Araújo
Daniel José Rodríguez Vázquez
Sergio Ruiz Alonso
Aleksandar Sedlar45′ 71′
78′ Roberto González Bayón
Aleix Febas Pérez
63′ Francisco Jesús Crespo García
Iddrisu Baba Mohammed71′
Fabio González Estupiñan
Marc Cardona Rovira
Christian Rivera Hernández
Murilo De Souza Costa31′
78′ Kirian Rodríguez Concepción