Girona FC - UD Almería 0-1 (0-0). Liga hiszpańska - 28. kolejka Segunda División

W meczu 28. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 7 marca, drużyna Girony przegrała z Almeríą 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Estadi Municipal de Montilivi.

28. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-03-07 21:00 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
Girona FC
UD Almería
0
1
U. Sadiq 72'

Drużyna Almeríi bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół Girony wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Samú Costa z drużyny gości. Była to 27. minuta meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ramóna Terratsa z Girony, a w 50. minucie Manu Morlanesa z drużyny przeciwnej. W 63. minucie za José Laza wszedł Paul Rodríguez.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almeríi w 72. minucie spotkania, gdy Umar Sadiq strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Paul Rodríguez.

Kibice Girony nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nahuela Bustos. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Edgar Bárcenas. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Almeríi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł César de la Hoz, a murawę opuścił Lucas Robertone. W czwartej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Juan Villar z Almeríi.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Bernardo Espinosa osłabiając tym samym zespół Girony. Trzy minuty później sędzia ukarał żółtą kartką Nikolę Maraša, piłkarza Almeríi.

Sergio Akieme Rodríguez
74′ Juan Pedro Ramírez López
Manuel Morlanes Ariño50′ 85′
82′ Sebastian Cristoforo
José Corpas Serna
74′ Samuel Sáiz Alonso
José Carlos Lazo Romero63′
74′ Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Samuel de Almeida Costa27′ 85′
49′ 82′ Ramón Terrats Espacio
Juan Brandariz Movilla
74′ 90′ Bernardo Espinosa
César de la Hoz López85′
82′ Ramón Rodríguez Jiménez
Radosav Petrović85′
74′ Nahuel Lautaro Bustos
Paul Brian Rodríguez Bravo63′
74′ Pablo Moreno Taboada
Francisco José Villalba Rodrigo
82′ Mamadou Sylla Diallo
Guilherme Schettine Guimarães

Juan Villar Vázquez90′ 90′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Girony obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.