Girona FC - SD Ponferradina 3-1 (1-0). Liga hiszpańska - 33. kolejka Segunda División

3 kwietnia na Estadi Municipal de Montilivi odbył się mecz 33. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Girony i Ponferradinej. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Girony 3-1.

33. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-04-03 16:00 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Arbiter: Dámaso Arcediano Monescillo
Yuri 90'

Zespół Ponferradinej bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała siódmą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Girony wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Cristhian Stuani wywołał eksplozję radości wśród kibiców Girony, zdobywając bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Samuel Sáiz.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Girony.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Girony, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Samuel Sáiz. Asystę przy bramce zaliczył Cristhian Stuani.

Trener Girony wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ibrahimę Kebego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Samuel Sáiz. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę. Chwilę później trener Ponferradinej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Yuri, a murawę opuścił Kaxe. Yuri nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jednego gola. Była to już jego 10. bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie za Erika Morána wszedł Saúl Crespo.

Między 54. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Girony: Mamadou Sylla, Sebastian Cristoforo, Gumbau, Cristhian Stuani, na ich miejsce weszli: Edgar Bárcenas, Valery, Ramón Terrats, Nahuel Bustos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergia Aguzy, Pabla Valcarcego zajęli: Curro Sánchez, Dani Romera. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Currowi Sánchezowi z drużyny gości. Była to 81. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Girony w 84. minucie spotkania, gdy Nahuel Bustos strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Edgara Bárcenasa.

W doliczonym czasie gry w drużynie Ponferradinej doszło do zmiany. Pablo Larrea wszedł za Juergena Elitima.

Jedenastka Ponferradinej nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia bramkę pocieszenia zdobył Yuri. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Curro Sánchez.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Erik Morán Arribas53′
 51′ 53′ Samuel Sáiz Alonso
Pablo Valcarce Vidal70′
83′ Gerard Gumbau Garriga
Carlos Doncel Ordoñez
68′ Sebastian Cristoforo
Sergio Aguza Santiago54′
 45′ 83′ Cristhian Stuani
Juergen Farid Elitim Sepúlveda90′
68′ Mamadou Sylla Diallo
Alexandru Ștefan Pașcanu
68′ Valery Fernández Estrada
Alfredo Pedraza Arias
53′ Ibrahima Kebe
Iván Rodríguez del Pozo
83′ Ramón Terrats Espacio
Saúl Crespo Prieto53′
Pau Victor Delgado
Pablo Guido Larrea Gambara90′
68′ Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Francisco José Sánchez Rodríguez54′ 81′
83′  84′ Nahuel Lautaro Bustos
Alejandro Viedma Vega

Yuri de Souza Fonseca53′  90′

Daniel Romera Andújar70′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Ponferradinej przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.