Girona FC - Real Sporting de Gijón 1-0 (1-0). Liga hiszpańska - 39. kolejka Segunda División

17 maja na Estadi Municipal de Montilivi odbył się mecz 39. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Girony i Sportinga Gijón. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Girony 1-0.

39. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-17 21:00 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Arbiter: Alejandro Muñíz Ruiz
Girona FC
Real Sporting de Gijón
1
0
Juanpe 43'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadało się ciekawe starcie, gdyż grały ze sobą szósta i piąta drużyna Segunda División.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków zespół Girony wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sporting Gijón: José Gragerze w 28. i Javiemu Fuegowi w 37. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Girony zdobył Juanpe w 43. minucie. W 45. minucie kartkę obejrzał Diego Mariño z Sportinga Gijón.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Girony.

Trener Sportinga Gijón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Pedro Díaz, a murawę opuścił Javi Fuego. A trener Girony wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nahuela Bustos. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 18 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cristhian Stuani.

W 80. minucie Gaspar Campos zastąpił Pabla Péreza. W drugiej połowie nie padły bramki.

Borja López Menéndez
87′ Enric Franquesa Dolz
Saúl García Cabrero
 43′ Juan Pedro Ramírez López
Javier Fuego Martínez37′ 58′
88′ Gerard Gumbau Garriga
Aitor García Flores
Ramón Rodríguez Jiménez
Gaspar Campos Ansó Fernández80′
90′ Sebastian Cristoforo
José Gragera Amado28′
80′ Cristhian Stuani
Manuel García Alonso
80′ Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Pedro Alejandro Zalaya Galardón
87′ Antonio Manuel Luna
Carlos Carmona Bonet
Francesc Aday Benítez Caraballo
Pedro Díaz Fanjul58′
Valery Fernández Estrada
Ignacio Méndez Navia Fernández
88′ Ibrahima Kebe
Pablo Pérez Rodríguez80′
Samuel Sáiz Alonso
Cristian Salvador González
90′ Ramón Terrats Espacio

80′ Nahuel Lautaro Bustos

80′ Mamadou Sylla Diallo

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Girony żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka Sportinga Gijón w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.