Girona FC - Rayo Vallecano 0-2 (0-2). Liga hiszpańska - Segunda División

20 czerwca na Estadi Municipal de Montilivi odbyło się spotkanie rozgrywek hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Girony a Rayo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rayo 2-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężył zespół Girony tylko 2-1, więc awans wywalczyła drużyna Rayo. Na stadionie zasiadło 1 429 widzów.

Hiszpania - Segunda División
2021-06-20 21:00 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Widzów: 1429 | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
Ó. Trejo 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Rayo wygrał aż sześć razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rayo w siódmej minucie spotkania, gdy Álvaro García strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Emiliano Velázquez.

W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Edgara Bárcenasa z Girony, a w 40. minucie Emiliana Velázqueza z drużyny przeciwnej.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Rayo, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Óscar Trejo.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Trener Girony wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Samuela Sáiza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Gumbau. Drugą połowę zespół Girony rozpoczął w zmienionym składzie, za Sebastiana Cristoforę wszedł Ramón Terrats.

W 56. minucie czerwoną kartkę obejrzał Emiliano Velázquez, tym samym drużyna gości musiała prawie całą drugą połowę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Chwilę później trener Rayo postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Andrésa Martína wszedł Esteban Saveljich, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. W 60. minucie za Arnaua Martineza wszedł Cristhian Stuani.

Między 66. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rayo: Óscar Trejo, Mario Hernández, Óscar Valentín, Álvaro García, na ich miejsce weszli: Yacine Qasmi, Luis Advíncula, Iván Martos, Mario Suárez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yan Couta, Enrica Franquesy zajęli: Aday, Luna. Od 76. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Rayo i jedną drużynie przeciwnej.

Emiliano Daniel Velázquez Maldonado40′ 56′
60′ Arnau Martinez
Alejandro Catena Marugán90′
85′ Juan Pedro Ramírez López
Óscar Valentín Martín Luengo85′
66′ Yan Bueno Couto
Mario Hernández Hernández77′
46′ Gerard Gumbau Garriga
Óscar Guido Trejo  45′ 76′ 77′
77′ Enric Franquesa Dolz
Santiago Comesaña Veiga
Ramón Rodríguez Jiménez
Francisco José García Torres
46′ Sebastian Cristoforo
Isaac Palazón Camacho
31′ Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Andrés Martín García58′
Mamadou Sylla Diallo
Álvaro García Rivera  7′ 85′
Adrián Ortolá Vañó
Miguel Ángel Morro Muñoz
66′ Francesc Aday Benítez Caraballo
Luis Jan Piers Advíncula Castrillón77′
Jordi Calavera Espinach
Iván Martos Campillo85′
Bernardo Espinosa
Esteban Ariel Saveljich58′
77′ Antonio Manuel Luna
Jonathan Montiel Caballero
Valery Fernández Estrada
José Ángel Pozo la Rosa
Ibrahima Kebe
Mario Suarez85′
46′ Samuel Sáiz Alonso
Antonio Cortés Heredia
46′ Ramón Terrats Espacio
Tiago Manuel Dias Correia
Nahuel Lautaro Bustos
Miguel Ángel Guerrero Martín
Pablo Moreno Taboada
Yacine Qasmi77′
60′ Cristhian Stuani
José Leonardo Ulloa

Przewaga zespołu Girony w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Piłkarze Rayo dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.