Girona FC - Rayo Vallecano 0-0. Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División

W starciu 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 14 grudnia, drużyna Girony zremisowała z Rayo 0-0. Mecz odbył się na Estadi Municipal de Montilivi.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-12-14 19:00 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Arbiter: Alejandro Muñíz Ruiz
Girona FC
Rayo Vallecano
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Rayo wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 18. minucie kartkę otrzymał Emiliano Velázquez z Rayo.

W 27. minucie Luna został zmieniony przez Enrica Franquesę. Między 32. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Girony wyszła w zmienionym składzie, za Jordiego Calaverę, Gumbaua weszli Yan Couto, Sebastian Cristoforo. A kibice Rayo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Santiego Comesañę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić José Pozo.

Trener Girony postanowił wzmocnić linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Mamadou Syllę. Na boisko wszedł Nahuel Bustos, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rayo: Óscarowi Trejowi w 74. i Óscarowi Valentínowi w 89. minucie.

Luca Zinedine Zidane
46′ Jordi Calavera Espinach
Luis Jan Piers Advíncula Castrillón
Santiago Ignacio Bueno Sciutto
Emiliano Daniel Velázquez Maldonado18′
Bernardo Espinosa
Alejandro Catena Marugán
27′ Antonio Manuel Luna
Francisco José García Torres
Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Isaac Palazón Camacho77′
32′ 46′ Gerard Gumbau Garriga
Óscar Guido Trejo74′ 77′
Ramón Rodríguez Jiménez
Álvaro García Rivera90′
Samuel Sáiz Alonso
Óscar Valentín Martín Luengo89′
44′ 82′ Cristhian Stuani
José Ángel Pozo la Rosa62′
69′ Mamadou Sylla Diallo
Iván Martos Campillo
46′ Yan Bueno Couto
Martín Pascual Castillo
27′ 43′ Enric Franquesa Dolz
Iker Recio Ortega
Jonás Ramalho Chimeno
Santiago Comesaña Veiga62′
46′ Sebastian Cristoforo
Jonathan Montiel Caballero77′
Ibrahima Kebe
Mario Suarez
69′ Nahuel Lautaro Bustos
Tiago Manuel Dias Correia90′
82′ Pablo Moreno Taboada
Yacine Qasmi77′

José Leonardo Ulloa

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka Rayo w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.