Girona FC - Club Deportivo Mirandes, S.A.D. 2-0 (1-0). Liga - 41. kolejka

W starciu 41. kolejki LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 21 maja, zespół Girona FC wygrał z Mirandesem 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadi Montilivi.

W  starciu 41. kolejki  LaLigi SmartBank, które rozegrane zostało 21 maja, zespół Girona FC wygrał  z Mirandesem  2-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadi Montilivi.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Girona FC wygrał aż dziewięć razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Girona FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Mirandesu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Rodrigo Riquelme z Mirandesu. Była to 35. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Girona FC w 38. minucie spotkania, gdy Cristhian Stuani zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Borja Garcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Girona FC.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pola Lozana z Girona FC, a w 53. minucie Jona Garrida z drużyny przeciwnej. Trener Mirandesu postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił obrońcę Odeiego Onaindię i na pole gry wprowadził napastnika Iniga Vicentego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Jon Garrido zastąpił Aleksa Lopeza. Między 71. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Girona FC: Borja Garcia, Jairo Izquierdo, na ich miejsce weszli: Samuel Saiz, Valery Fernandez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Sergia Carreiry, Alejandra Mendeza zajęli: Iago Lopez, Haissem Hassan. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jorge Saenza z Mirandesu, a w 84. minucie Aleksa Baenę z drużyny przeciwnej.

W 85. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jorge Saenz z zespołu Mirandesu i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 81. minucie. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Mirandesu doszło do zmiany. Jorge Aguirre wszedł za Rogera Bruguego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 89. minucie Cristhian Stuani po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0. Przy zdobyciu bramki asystował Samuel Saiz.

W 90. minucie boisko opuścili zawodnicy Girona FC: Ibrahima Kebe, Ricard Artero, Nahuel Bustos, a na ich miejsce weszli Ivan Martin, Cristhian Stuani, Cristhian Stuani. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Zespół Girona FC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 12 celnych strzałów.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Mirandesu, natomiast zawodnikom Girona FC pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.