Girona FC - CE Sabadell FC 0-0. Liga hiszpańska - 20. kolejka Segunda División

W meczu 20. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 4 stycznia, jedenastka Girony zremisowała z CE Sabadell 0-0. Starcie odbyło się na Estadi Municipal de Montilivi.

20. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-01-04 18:30 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Arbiter: Gorka Sagues Oscoz
Girona FC
CE Sabadell FC
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół CE Sabadell znajduje się na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to jedenastka Girony zajmując ósme miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kibice CE Sabadell nie mogli już doczekać się wprowadzenia Xaviego Boniqueta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Adri Cuevas. W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Jordiemu Calaverze, piłkarzowi gospodarzy.

W 63. minucie za Víctora Garcíę wszedł Héber Pena. W 66. minucie Pablo Moreno został zmieniony przez Valery'ego, co miało wzmocnić zespół Girony. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pedro Capó na Óscara Rubia oraz Néstora Querola na Juana Hernándeza. W 71. minucie sędzia pokazał kartkę Juanowi Fernándezowi z jedenastki gości.

Chwilę później trener Girony postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Sebastian Cristoforo, a murawę opuścił Jordi Calavera. W tej samej minucie Monchu został zmieniony przez Yan Couta, a za Adaya wszedł na boisko Álex Pachón, co miało wzmocnić drużynę Girony. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pierre'a Cornuda na Iosu Ozkoidiego.

Juan Mackay Abad
58′ 72′ Jordi Calavera Espinach
Adrián Cuevas Algeciras46′
83′ Francesc Aday Benítez Caraballo
Víctor García Raja63′
Gerard Gumbau Garriga
Pierre Cornud78′
66′ Pablo Moreno Taboada
Juan Diego Molina Martínez
72′ Ramón Rodríguez Jiménez
David Astals Barrera
72′ Yan Bueno Couto
Óscar Rubio Fauria68′
Arnau Martinez
Xavier Boniquet Rodríguez46′
Jonás Ramalho Chimeno
Ángel Martínez Cervera
72′ Sebastian Cristoforo
Héber Pena Picos63′
66′ Valery Fernández Estrada
Edgar Hernández Marcé
83′ Alejandro Pachón Párraga
Iosu Ozkoidi Alba78′

Aarón Rey Sánchez

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół Girony w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.