Girona FC - CD Tenerife 1-0 (1-0). Liga hiszpańska - 37. kolejka Segunda División

1 maja na Estadi Municipal de Montilivi odbyło się starcie 37. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Girony i CD Tenerife. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Girony 1-0.

37. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-05-01 16:00 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Arbiter: Rubén Ávalos Barrera
Girona FC
CD Tenerife
1
0
Enric Franquesa 33'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków jedenastka CD Tenerife wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Carlos Ruiz został zmieniony przez Alberta Jiméneza.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Girony w 33. minucie spotkania, gdy Enric Franquesa zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Girony.

W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Aitorowi Sanzowi z CD Tenerife. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce CD Tenerife doszło do zmiany. Shaquell Moore wszedł za Otara Kakabadzego.

Trener CD Tenerife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Emmanuela Apeha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Samuel Shashoua. W 65. minucie Germán Valera został zmieniony przez Nona, co miało wzmocnić drużynę CD Tenerife. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Edgara Bárcenasa na Samuela Sáiza. W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Cristhianowi Stuaniemu, zawodnikowi Girony.

Chwilę później trener Girony postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Nahuel Bustos, a murawę opuścił Cristhian Stuani. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Emmanuela Apeha z CD Tenerife, a w 87. minucie Yan Couta z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Daniel Hernández Santos
87′ Yan Bueno Couto
Otar Kakabadze65′
Santiago Ignacio Bueno Sciutto
Nikola Šipčić
Arnau Martinez
Carlos Ruiz Arenaga14′
 33′ 90′ Enric Franquesa Dolz
Carlos Pomares Rayo
Juan Pedro Ramírez López
Aitor Sanz Martín63′
Gerard Gumbau Garriga
Germán Valera Karabinaite65′
83′ Ramón Rodríguez Jiménez
Sergio González Martínez84′
83′ Sebastian Cristoforo
Valentín Vada
69′ Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Samuel Shashoua65′
67′ 70′ Cristhian Stuani
David González Plata65′
90′ Valery Fernández Estrada
Jacobo González Rodrigañez
83′ Ibrahima Kebe
Jesús Manuel Santana Abreu
69′ Samuel Sáiz Alonso
Emmanuel Apeh65′ 85′
83′ Ramón Terrats Espacio
José Luis Moreno Barroso
70′ Nahuel Lautaro Bustos
Jorge Padilla Soler84′

Zespół CD Tenerife miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.