Girona FC - CD Lugo 2-1 (0-0,0-0). Puchar Króla

7 stycznia na Estadi Municipal de Montilivi odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Króla pomiędzy drużynami Girony a Lugo. Spotkanie zakończyło się po dogrywce zwycięstwem Girony 2-1, który wywalczyła awans.

Hiszpania - Puchar Króla
2021-01-07 19:00 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Arbiter: Eduardo Prieto Iglesias
Chris Ramos 103'

Już w pierwszych minutach zespół Girony próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Antón Escobar z Lugo. Była to 37. minuta spotkania.

Na drugą połowę jedenastka Girony wyszła w zmienionym składzie, za Valery'ego wszedł Pablo Moreno. Także drużyna Lugo rozpoczęła w zmienionym składzie, za Hugona Ramę wszedł Cristian. W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gerarda Valentína z Lugo, a w 53. minucie Enrica Franquesę z drużyny przeciwnej.

W 60. minucie Canella został zastąpiony przez Luisa Castro. Trener Lugo postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Gerarda Valentína i na pole gry wprowadził napastnika Chrisa Ramosa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 64. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Girony: Álex Pachón, Enric Franquesa, Ibrahima Kebe, Yan Couto, na ich miejsce weszli: Pau Victor, Arnau Martinez, Sebastian Cristoforo, Edgar Bárcenas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Moctara El Hacena, Pedro Lópeza, Antóna Escobara zajęli: Xavi Torres, Frederico Venâncio, José Carrillo.

Pedro López Rodríguez80′
 120′ Santiago Ignacio Bueno Sciutto
Marcelo Amado Djaló Taritolay 115′ (samob.)
53′ 64′ Enric Franquesa Dolz
Roberto Canella Suárez60′
90′ Yan Bueno Couto
Antón Quindimil Rodríguez
70′ Ibrahima Kebe
Moctar Sidi El Hacen El Ide68′
46′ Valery Fernández Estrada
Hugo José Rama Calviño46′
105′ Ramón Terrats Espacio
Fernando Seoane Antelo105′
Nahuel Lautaro Bustos
Manuel Barreiro Bustelo
64′ Alejandro Pachón Párraga
Antón Escobar Tapias37′ 90′
José Aurelio Suárez García
Francisco Barbosa Vieites
Bernardo Espinosa
Eduard Campabadal Claros
64′ Arnau Martinez
Luis Castro Lois60′
70′ Sebastian Cristoforo
Frederico André Ferrão Venâncio80′
Gerard Gumbau Garriga
Xavier Torres Buigues68′ 106′
64′ Pau Victor Delgado
José Ángel Carrillo Casamayor90′
90′ Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Cristian Ignacio Herrera Pérez46′
46′ Pablo Moreno Taboada
Christopher Ramos de la Flor60′  103′
105′ Mamadou Sylla Diallo

Nagle piłkarze Lugo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 103. minucie bramkę zdobył Chris Ramos. Przy strzeleniu gola pomagał Cristian.

Niedługo przed końcem pierwszej części dogrywki kartką został ukarany Fernando Seoane, zawodnik gości. W tej samej minucie w zespole Girony doszło do zmiany. Mamadou Sylla wszedł za Ramóna Terratsa. W 106. minucie arbiter przyznał kartkę Xaviemu Torresowi z jedenastki gości.

W 115. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Lugo Marcelo Djaló.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Girony w 120. minucie spotkania, gdy Santiago Bueno strzelił drugiego gola. Asystę zanotował Jordi Calavera.

W dogrywce obie drużyny zdobyły gole, ale lepsza okazała się Girona zdobywając dwie bramki.

Zespół Girony był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Drużyna Lugo zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po sześciu zawodników.