Girona FC - CD Leganés 0-2 (0-0). Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda División

7 lutego na Estadi Municipal de Montilivi odbył się mecz 24. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Girony i Leganés. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Leganés 2-0.

24. kolejka Hiszpania - Segunda División
2021-02-07 14:00 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Arbiter: Eduardo Prieto Iglesias
Girona FC
CD Leganés
0
2
K. Bua 75',90'

Jedenastka Leganés bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piątą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Girony wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie Robert Ibáñez zastąpił Sergiego Palencię. W 56. minucie sędzia ukarał kartką Monchu, zawodnika gospodarzy.

W tej samej minucie trener Leganés postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Gaku Shibasaki, a murawę opuścił Javier Avilés. A trener Girony wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Valery'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Edgar Bárcenas. W 67. minucie Cristhian Stuani został zmieniony przez Nahuela Bustos, co miało wzmocnić zespół Girony. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rubéna Parda na Miguela de la Fuentego oraz Sabina Merina na Kevina Buę.

W 75. minucie kartkę obejrzał Mamadou Sylla z Girony.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leganés w 75. minucie spotkania, gdy Kevin Bua strzelił pierwszego gola. W 79. minucie Monchu został zmieniony przez Adaya, a za Sebastiana Cristoforę wszedł na boisko Gumbau, co miało wzmocnić drużynę Girony. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Erasa na Sergia Gonzáleza w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Samuel Sáiz z jedenastki gospodarzy.

Drużyna Girony ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W doliczonej drugiej minucie spotkania Kevin Bua po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Javier Hernández Cabrera
79′ Sebastian Cristoforo
Ruben Salvador Perez Del Marmol
75′ Mamadou Sylla Diallo
Javier Avilés Cortés56′
67′ Edgar Yoel Bárcenas Herrera
Robert Ibáñez Castro55′
56′ 79′ Ramón Rodríguez Jiménez
Rubén Pardo Gutiérrez70′
80′ Samuel Sáiz Alonso
Javier Eraso Goñi90′
67′ Cristhian Stuani
Daniel Lasure Briz
79′ Francesc Aday Benítez Caraballo
Sergi Palencia Hurtado55′
67′ Valery Fernández Estrada
Roberto José Rosales Altuve
79′ Gerard Gumbau Garriga
Kevin Bua70′  75′, 90′
Ibrahima Kebe
Gaku Shibasaki56′
67′ Nahuel Lautaro Bustos
Miguel de la Fuente Escudero70′

Borja González Tomás

Juan Munoz

Brandon Thomas Llamas

Arbiter nie ukarał zawodników Leganés żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka Girony w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.